Witaj na forum Fabia Club Polska

Silnik a spalanie

Temat utworzony · 24 Posty · 4688 Wyświetlenia
  • [quote="szmigi"]yamall, co Ty bys wybral przy tym,dalej obstawal przy gazie?[/quote]
    U mnie jazda troche inna, miasto 1/3 trasa 2/3 poza tym nie smigam zazwyczaj szybciej niz 120 - 130 km/h
    Z tego co wiem, diesel w trasie jest OK, ale w miescie spalanie wzrasta a ja długie trasy robie sporadycznie.

    [quote="kapi"]jesli planujesz do tego motoru - 1,4 16V - instalacje za 2,5kpln - to wróże czeste wizyty w serwisie (regulacje). chyba ze zainwestujesz w sekwencyjny wtrysk... [/quote]
    Z tego co wiem to wlasnie tyle kosztuje sekwencja

    [quote="kapi"]mialem fiata na gazie z motorem 1,1 spalał ok. 10 l/100km. [/quote]
    Ojciec ma stare Punto 1.2 75KM z gazem i pali mu około 8l (i to nie ze jeździ jak starszy pan)

    Poza tym ceny ropy caly czas idą w gorę z tego co widzę - gazu też, no lae nie w takim tempie

    No ale są zwolennicy ropy tak samo jak i gazu.
    Znam takich co cale życie jeździli na ropie i teraz przesiadaja sie na gaz, a inni odwrotnie

  • [quote="yamall"]No ale są zwolennicy ropy tak samo jak i gazu.
    Znam takich co cale życie jeździli na ropie i teraz przesiadaja sie na gaz, a inni odwrotnie[/quote]

    i tu sie zgadzam 🆗 <!-- s🆗 --> , przyznam, ze przed zakupem rozważałem auto z gazem - w moim przypadku wygrała ekonomia lecz teraz ceny i ropy i gazu są "troche" wyższe... wtedy też cena sekwencji była znacznie wyższa.
    pozdrawiam,

  • Ostatnio jechałem nad morze to wyszło mi 6,1
    Średnie spalanie w cyklu mieszanym to ok 6.5-6,7
    W zimie około 7,4

  • [quote="szmigi"]hmmm...
    http://allegro.pl/item362340804_skoda_octavia_1_9_tdi_2000r_101km.html<!-- m -->[/quote]

    Z tego co mi wiadomo takiej wersji silnikowej w octawii nie było.