Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia I FL Kombi Black Magic

Topic created · 74 Posts · 31344 Views
  • skodziarz niektórzy dają nawet chiny i jest ok np. H7 LED

  • TOMUŚ Na bank są chińskiej produkcji, ale może jakimś trafem na podzespołach philipsa 😁 W żarówkach do dziennych mam "podobne zjawisko" z ledami od philipsa na chińskim produkcie i póki co śmigają bezproblemowo.

    I mam akurat soczewki pod gniazdo H1, więc H7 raczej się tam nie zmieści😞

  • skodziarz bo h7 to ori Škoda a h1 już nie.
    Ja też mam chińskie ledy w dziennych i to chyba 3 pare. Ale ta to najlepiej świeci.

  • Korzystając z przerwy między semestralnej trochę pojeździłem po Polsce. Jednego tygodnia wpadłem na chwilę nad morze poczuć zimowy nietypowy dla tego miejsca klimat i drugiego tygodnia odbyłem rundkę po Małopolsce od Krynicy po Nowy Targ lokalnymi krętymi dróżkami. W sumie wyszło lekko ponad 2000km. Poniżej już tradycyjnie kilka ujęć 😎 :

    Tatry.jpg

    Zachód słońca.jpg

    Babia góra.jpg

    Statki.jpg

    Morze_1.jpg

    W okresie świąteczno-noworocznym naszła mnie myśl na stworzenie swojej strony internetowej, na której w wolnych chwilach zamieszczam relacje z wyjazdów, z tego co się dzieje przy aucie i ogólnie o motoryzacji. Jakby ktoś miał chęć poczytać, to serdecznie zapraszam 🙂
    https://skodziarz.pl/

  • A jak tam spalanie podczas wycieczki?

    Pozdrawiam
    sid

  • sid
    Podczas nadmorskiego wyjazdu spalanie wyszło 5,2l/100km. W jedną stronę DK7/S7, a powrót A1/A2 tak 120-140km/h, więc nie jest tak źle.
    Wyjazd w góry zakończył się spalaniem 4,6l/100km. Nawet jadąc w poniedziałek poniższą trasą wyszło równe 4l/100km, przy normalnej jeździe 😁 .
    TRASA

  • Ładna wyprawa, ja najmniejsze spalanie jakie zanotowałem to miałem 3,4l/100km.

    Pozdrawiam
    sid

  • Mały świąteczny update. W zeszły weekend zameldowało się w Fabii lato oraz przyszedł czas na przegląd z wymianą oleju i wszystkich filtrów. Licznik bije nieubłaganie i już jest lekko ponad 265000km 🙄

    20210327_104451_1.jpg

    1616874732068.jpg

  • W zeszły wtorek przyszedł czas na wymianę rozrządu. Przy okazji udało się zlikwidować delikatne popukiwanie przy skręcaniu w lewo z okolic prawego koła. Jak miałem wcześniej auto na podnośniku wyczuwalny był luz promieniowy na prawej półosi. Wymieniony został przegub zewnętrzny i zniknął problem z pukaniem. Dodatkowo do wymiany poszedł pasek osprzętu wraz z napinaczem, który zaczął nacinać stary pasek.
    Aktualnie na liczniku 267000km i ciągle rośnie 🙂

  • Przy przebiegu 267079km Fabia przeszła w sobotę pozytywnie badanie techniczne. Co prawda nie w pierwszej stacji, którą Pan zamykał akurat jak podjechałem, ale w drugiej otwartej 20km ode mnie 😄 . Polisa również wykupiona na kolejny rok i w ten sposób można jeździć dalej.

    W tym tygodniu na liczniku już 268000km i przy okazji Fabia załapała się na jedno zdjęcie z trasy 🙂

    DSC_4312_male.jpg

  • Dawno nie uzupełniałem wątku, więc chyba przyszedł najwyższy moment. Aktualnie na liczniku jest już lekko ponad 276000km. W ostatnim czasie (przełom czerwca lipca) zaliczyłem wymianę osłony termicznej tłumika końcowego oraz mechanizmu podnoszenia szyby w drzwiach pasażera. Poza tym nic negatywnego się nie pojawiło i Fabia jeździła ile sił miała w kołach 😀 .

    Poniżej kilka pamiątkowych zdjęć z wakacyjnych wypadów

    text alternatywny

    text alternatywny

    text alternatywny

    text alternatywny

  • W czwartek przy przebiegu 277240km wypadł kolejny przegląd z wymianą oleju, filtra oleju i powietrza. Do tego w następnym tygodniu przyjdzie czas na ozonowanie wnętrza i klimatyzacji + wymiana filtra kabinowego oraz w niedługim czasie czeka mnie wymiana tulei wahaczy = wymiana wahaczy, bo są chyba od nowości 😄 . A tak poza tym Fabia spisuje się rewelacyjnie i śmigamy dalej 🙂

    1633160739933.jpg

  • Coś na mieście świerkają że przymierzasz się do sprzedaży, co nowego masz na oku?

    Pozdrawiam
    sid

  • sid Nawet już nie ćwierkają. Fabia ma nowego kompana w garażu, a sama jest wystawiona na sprzedaż. Może akurat znajdzie zainteresowanie wśród klubowiczów 🙂

    https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-skoda-fabia-i-1-9-tdi-axr-ID6EcONQ.html?isPreview=1

    A co do nowego "zwierzaka" to zaraz powstanie oddzielny wątek 😊

Log in to reply