Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Żarówki

Topic created · 116 Posts · 40541 Views
  • Warto kupić, polecam.

  • [quote="comfort"][quote="enemik"]osramki mozna w krk kupić za 60 zł. komplet[/quote]

    Gdzie? 🙂 <!-- s:) -->

    [quote="mari0"]Nie oślepiam. Robiłem nawet test z samochodem z przeciwka, jest ok.

    60 zł to nie jest duża kasa, ale w moim wypadku świeciły pół roku, a to jest stanowczo za mało jak za żarówki tej klasy (Osram, Philips).

    Tutaj mam za to 3 komplety 😄 [/quote]

    Za te pieniądze się chyba skuszę 🙂 Faktycznie w teście dobrze wypadły.[/quote] u mnie na osiedlu wkleje wieczorem link. bo z tel to cud że udaje mi się bez większych błędów pisać

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 27-05-2012, 18:06[/i] ][/size]
    i tutaj są [u]chyba[/u] najtaniej http://allegro.pl/osram-h7-night-breaker-plus-90-duo-2szt-kpl-i2336893940.html

  • Trochę dziwny test, w którym żarówki Philipsa wyższe klasowo przegrywają z niższymi klasowo, a do testu wybiera się np. średniej klasy tungsramy, mimo obecności na rynku żarówek "wysokich" tzn megalightów 90-ek)

    Miałem X-treme Vision w Dicy, robiły robotę, jednak nie są warte swojej ceny. Aktualnie kupiłem Tungsramy za niecałe 30 zł/kpl i w porównaniu z Philips BlueVision świecą lepiej, co w szczególności widać w nocy i w deszczu.

    Wyleczyłem się raczej z żarówek powyżej 50 zł/kpl.

  • [quote="comfort"]
    Za te pieniądze się chyba skuszę 🙂 <!-- s:) --> Faktycznie w teście dobrze wypadły.[/quote]

    I co, nabyłeś ? Do tego dobre będą postojówki Philips Blue Vision.

    W Norauto na promo są teraz za 13,99 zł.

  • Jeszcze nie zdążyłem:)

    Akurat z Norauto mam wszystkie inne żarówki - miałem praktycznie przepalone postojówki, a jak zobaczyłem jak wyglądają stare żarówki w tylnych lampach to się za głowę złapałem. Teraz mam wszystkie nowe i świecą dużo lepiej. Z ciekawości zajrzyjcie sobie do tylnych lamp jak wyglądają wasze, możecie się zdziwić;)

  • [quote="comfort"] Z ciekawości zajrzyjcie sobie do tylnych lamp jak wyglądają wasze, możecie się zdziwić;)[/quote]

    Są czarne, ale świecą ok ;D

  • Szukam zarowek ktore sa nie drogie a daja niebieska poswiate co mi polecicie?

  • Nie używam, słyszałem że Philips w miarę dobre są. Nie kupuj tanich bo to szmelc.

  • http://moto.allegro.pl/h7-cool-blue-intense-4200k-homologacja-osram-i2491094441.html moze ktos uzywa tych? Takie mi polecono tylko chcialbym miec pewnosc co do niebieskiej poswiaty i dobrego oswietlenia. [b]nicram[/b] mialem juz philipsa za 100 zl padly szybciej niz muchy po muchozolu 😞 <!-- s:( -->

  • Ja używam tych żarówek. Jestem z nich bardzo zadowolony. Mam już je okolo 8 miesięcy i dalej świecą. Ale niebieskiej poświaty nie ma. Ale za to jest bardzo intensywne białym światłem w nocy a w dzień świecą prawie tak samo jak normalna żarówka.

    U mnie w temacie masz porównanie jak świecą w dzień.

  • Ok dzieki za info 😉 <!-- s;) -->

  • Mam soczewkowe reflektory i potrzebuję żarówki które w nocy dają białe mocne światło (nie oślepiające nadjeżdżających z przeciwka).Prócz tych wspomnianych powyżej możecie jeszcze jakieś polecić?

  • Ja osobiście jeżdzę na Philips Blue Vision Ultra i światło naprawdę jest białe a technologia gradient coating powoduje błękitny efekt w odbłyśniku lampy.
    Mam gdzieś nawet zdjęcia porównawcze między Philipsem a Boshem Xenon Blue jak montowałem je w Seicento, różnica jest diametralna 😉 Ostatnio w Auto-Świat był nowy test żarówek i jeżeli masz nowe refletory to polecali te Philipsy, jeżeli trochę już przejechały to natomiast Philips X-Treme Vision.

  • Z tym, że Philipsy, poza zielonymi Eco mają bardzo krótką żywotność.

  • W dzisiejszym świecie stawia się na eko . A te philipsy są tego najlepszym dowodem. Eco = szybciej je wyrzucisz do kosza . rozwala mnie to 😄 :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • [quote="TOMUŚ"]W dzisiejszym świecie stawia się na eko . A te philipsy są tego najlepszym dowodem. Eco = szybciej je wyrzucisz do kosza . rozwala mnie to 😄 :rotfl: <!-- s:rotfl: -->[/quote]

    Przeczytaj jeszcze raz - ecovision - zielone philipsy - mają najdłuższą żywotność z gamy philipsowej, ale też najmizerniej świecą.

  • Czyli jesteśmy w punkcie wyjścia i nadal nie wiem co kupić.Może polecicie coś z OSRAM-a?

  • [quote="marcing040381"]Czyli jesteśmy w punkcie wyjścia i nadal nie wiem co kupić.Może polecicie coś z OSRAM-a?[/quote]

    Tomuś Ci na pewno poleci Osram, który ja odradzam, z racji kiepskiej widoczności w deszczu.

    Ja już pisałem - jestem zwolennikiem produktów Tungsram z serii Megalight +60 i +90. Takie też z czystym sumieniem polecam - bardzo jasne, białe światło.

    Jak masz za dużo pieniędzy - Philips Blue Vision - są w miarę jasne, aczkolwiek żywotność mizerna.

  • [color=#00FF00][b]K0_VOITH[/b][/color] > Skąd widziałeś ? 😄 . Poczytaj sobie to http://www.osram.com/osram_com/products/lamps/automotive-lamps/automotive-cars/halogen-light/night-breaker-plus/index.jsp 🙂 <!-- s:) -->

    Oczywiście polecam koledze osrama 🆗 Polecam silverstar do nowych lamp lub night breaker . Polecam sklep ten http://sklep.el12.pl/kategoria/587/halogenowe_samochodowe.html lub stronkę osram.com ( http://www.osram.com/osram_com/products/lamps/automotive-lamps/automotive-cars/halogen-light/index.jsp )

    W moim odczuciu lampy szybciej się żółcą jak mają tradycyjną żarówkę niż żarówkę klasy premium. Jeździłem na silverstarach i lampy wyglądały na nówki ze sklepu a miały już po 1,5 roku 🙂 . A jak dałem tradycyjną żarówkę to szybko żółkły 😞 . Moim zdaniem te żarówki +xx% to są do zużytych lamp ponieważ na zwykłych żarówkach już nie wiele co widać.

    Poza tym trzeba sobie zdać sprawę z jednego , że więcej światła nie bierze się z niczego. Te żarówki krócej żyją 😕 w stosunku do tradycyjnej żarówki.

  • Tomuś - po 1 bez urazy za to co napiszę poniżej
    po 2 - każda strona producenta będzie chwalić swoje
    po 3 - sam przyznałeś, ze używałeś tylko Osramów więc sorry - użytkowałem kilka, jeśli nie kilkanaście różnych modeli żarówek, więc w przeciwieństwie do Ciebie mam jakiekolwiek porównanie
    po 4 - opinie o nightbreakerach w internecie w większości pokrywają z się z moją... spisek?

Log in to reply