Witaj na forum Fabia Club Polska

Kraków i okolice

Topic created · 78 Posts · 44194 Views
  • [quote="MirekS"]No co Ty nie wiedziałem[/quote]

    W sobote jak jeszcze stalismy to ktos z OCP tak mowil.

  • Aha 🙂 <!-- s:) -->

  • Nie wiem czy to dobre miejsce na mój post ale nie chciałem zakładać nowego tematu , nie jest to też broń boże żadna kryptoreklama , chciałbym polecić specjalistyczny serwis skody na ul.Powstanców 1. Wiadomo że ASO to nie jest ale można popatrzeć pogadać. W moim aucie była do zrobienia inspekcja no i wymiana wszelkich ekspolatacyjnych materiałów. Przy mojej fabiolce pracował niejaki pan Waldek , całkiem sympatyczny gośc no i widać że zna się na rzeczy , sprawdził wszystko , wymienił . Auto sprawne , klient zadowolony no i ze skóry mnie nie obdarli . :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • no to chyba wlasnie mowimy o tym samym zakladzie, tylko o innych fachowcach 😄 <!-- s:D -->

  • EMIDA Sp. z o.o.
    ul. Josepha Conrada 10
    31-357 Kraków
    tel. 012 / 416 60 60
    fax 012 / 635 21 96
    http://www.emida.pl<!-- w -->

  • INTER AUTO
    ul. Kocmyrzowska 1A
    31-863 Kraków
    tel. 012 / 644 73 43
    fax 012 / 644 69 04
    http://www.interauto.krakow.pl<!-- w -->

  • Witam,

    17.06.2008 stałem się "szczęśliwym" posiadaczem tego autka, 1.4 85KM.
    Już podczas pierwszego dnia wracając do domu zauważyłem dziwne, głuche stuki w przodzie samochodu. Wróciwszy do domu zadwoniłem do serwisu, że coś jest nie tak. Następnego dnia podjechałem do nich. Serwisant wsiadł do autka i po krótkiej przejażdżce stwierdził, że faktycznie coś stuka. Sprawdzili całe zawieszenie i nic nie znaleźli.
    Kazali mi zostawić autko na cały dzień, że to niby coś pod deską rozdzielczą stuka. Autko zostawiłem wczoraj o 06:30 i stało do dzisiaj w serwisie. Niby znaleźli przyczyne. Wymieniono jakiś wiatrak. Odebrałem auto z serwisu dzisiaj o 10.00. Po pracy zauważyłem, że usterka jest nie usunięta dalej coś stuka.
    Podjechałem od razu do serwisu i mówie, że jest nic nie zrobione, problem nie usunięty. A serwisanci na to, że to nowy model, może jakaś wada, z tym się nie spotkali i nie wiedzą co dalej. Chcą żebym autko znowu zostawił przynajmniej na 1 dzień!!!!!
    Szok!!! Autko kupione w zeszły wtorek, przebieg 230km i znowu do serwisu!!!!

    Poradźcie proszę jak z nimi rozmawiać. Czego powinienem wymagać, rządać? Co mi przysługuje? etc.
    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

    Pozdrawiam
    Daniel

  • Widzę, że jesteś z kraka. Powiem tak jak ja kupiłem fabkę w 2000 roku miałem identyczną sytuację - nowy model nikt go nie zna i nie wiadomo co przyczyną, a stuki puki słychać. Okazało się dopiero po jakimś czasie, że problem tkwił w łącznikach stabilizatora - pierwsze fabki miały je małe i kiepskiej jakości teraz się trochę zmieniło gałki większe przez co wytrzymalsze. Z tego co ostatnio czytałem najlepszą opinię w kraku ma emida - uderz do nich, nie ma co się wiązać z jednym serwisem.

  • Super, dzięki za info. Jutro dzwonię do emidy.

    Pozdrawiam
    Daniel

  • Byłem dzisiaj rano w serwisie. Trochę pojeździłem z serwisantami i stwierdzili, że faktycznie znowu coś brzęczy/stuka. Akurat się tak złożyło, że stało na placu autko nowe dla klienta z przebiegiem 1.4km. Ponowie zaproponowali nim jazdę aby porównać. I co?? Szok!! To samo, brzęczy/stuka coś pod deską jeszcze bardziej.

    Co byście zrobili na moim miejscu?

    Bo powiem szczerze, że wysiadłem głupi z tego drugiego autka. Być może to jakaś wada fabryczna. Podobno jeszcze ktoś zgłosił się z tym samym do serwisu. Nie wiem co robić.

    Pozdrawiam

  • :mysli: Ciekawe....hmmm jak nic wczesnie mechaniory nie znajdą to skontaktuj się z nimi: http://www.skoda-auto.pl/firma/kontakt/<!-- m -->
    Może coś już wiedzą.

  • Coś mi to przypomina walkę z wiatrakami 😞 <!-- s:( --> .
    Tak podejrzewałem z lokalizacją będziesz musiał poczekać parę miesięcy, niestety.

  • [b]koko[/b] dzięki za podpowiedź. Właśnie wysłałem opis swojego problemu za pomocą tego formularza.

    [b]MirekS[/b] dzwoniłem również przed chwilą do serwisu Emidy. Rozmowa była bardzo ciekawa. Zaczynając rozmowę powiedziałem, że kupiłem auto to i tu, mam taki problem a serwis rozkłada ręce.
    Pan z serwisu powiedział mi spokojnie, że nie chce klientów konkurecji odbierać, ale bardzo mnie zaprasza do swojego serwisu i zapewnił, że się postarają, żeby problem zlokalizować i wyeliminować. Zaznaczył również, że może to potrwać 2-3 dni. Umówiłem się wstępnie na połowę lipca, ponieważ jestem uzależniony od samochodu, a w tym czasie będę miał urlop, który mi pozwoli na zostawienie auta na ten czas w serwisie.

    Napiszcie mi proszę, czy jak kupuję auto u jednego dilera, to mogę je serwisować w ramach gwaracji u innego dilera?

    W między czasie zobaczymy co Skoda odpowie, czy wogóle odpowie.

    Pozdrawiam
    Daniel

    PS.
    Trzymajcie proszę kciuki za moje auto 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="dinus"]Napiszcie mi proszę, czy jak kupuję auto u jednego dilera, to mogę je serwisować w ramach gwaracji u innego dilera?[/quote]
    Tak. możesz je serwisować w każdym ASO skody a nawet w VW i Seacie, choć nie jestem na 100% pewny, co do VW i Seata. Mówi o tym jakś Ustawa ,czy dekret Unijny.Swego czasu było o tym głośno w mediach.
    Jeśli chodzi o ASO skody to nie ma znaczenia gdzie kupiłeś. Gwarancja jest utrzymana ( byle o stempelku nie zapomnieli).

  • Tak [b]koko[/b] ma rację z tego co wiem, bo u mnie pracy jest parę firmowych octawek, możesz korzystać z wszystkich serwisów skoda w unii europejskiej jak również z ASO VW, audi i seat jednak tej drugiej informacji na piśmie potwierdzonej nie widziałem.

  • tak serwisować możesz w karzdym ASO Skody ja ma co roku pieczątke z innego
    Ruda Śl , Zabrze , Gliwice , nie polecam seriwisów p Śliwki , nie da ludzią zrobić a oni olewają klienta :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->

    wspólczuje ci co do autka
    pytanko ja kupowałeś autko to nie dokładałeć np autoalarmu , może srwisant nie zamocował centralki z alarmu i ta lata pod deską , lub coś innego nie domontowali i nie przykrecili tylko wrzucili lużno ,

    2 pomysł podjedz na szarpaki do stacji diagnostycznej , weż fakture i obciaż ASO gdzie kupiłeś autko jak sobie poradzić nie umą kosz diagnosty do 100 zł a może znajdzie na szarpakach

    ja mam 2 nowe autko i miem co to za problemy z serwisami

    ale głow do góry bedzie dobrze a jak bedziesz miał wieksze problemy to do Poznania trzeba uderzyć do centrali i postraszyć ASO ze im dymu narobisz ze stracą koncesje itd jak np w Rudzie ŚL obecnie przejeła Emida

    bedziesz miał problemy to wal coś poradzimy 😉

  • Dziwna sprawa, bo paru użytkowników na forum jest z F2 i żaden do tej pory się nie skarżył na jakieś stuki, więc chyba nie jest to jakaś wada fabryczna

  • Witam,

    W końcu sprawa stukania została rozwiązana i mam nadzieję, że to już koniec.
    Po licznych bojach napisałem oficjalne pismo do Skoda Polska z opisem całej sytuacji. Po interwencji Skody u dealera, serwis zamówił nową partię wiatraków i wymienił go w moim aucie. Od czasu wymiany nie stwierdziłem, żadnego głuchego stukania. Mam nadzieję, że było to spowodowane wadliwą serią tych wiatraków. Nie jest to odosobniony przypadek ponieważ, dealer tłumaczył się, że już kilku klientów zgłosiło im ten sam problem. Na razie moja satysfakcja nie jest 100% ponieważ jeżdżę 3 dzień od wymiany. A opisany przeze mnie problem, był na prawdę dziwny, ponieważ czasami objawiał się na delikatnych dołkach, a czasami jeżdżąc po naprawdę dziurawych drogach było cicho. Zwróciłem uwagę, na to, że nasilał się gdy auto było mocno nagrzane, kiedy temperatura powietrza była wysoka.

    Dziękuję za wszystkie porady.

    Pozdrawiam
    Daniel

  • No to dobrze, że sprawa już się wyjaśniła 🙂 <!-- s:) -->

  • Też się cieszę, bo już myślałem, że to ja ma takiego dziwnego farta. 🙂 <!-- s:) -->

    Pozdrawiam

Log in to reply