Witaj na forum Fabia Club Polska

Stuki

Temat utworzony · 24 Posty · 8248 Wyświetlenia
  • Ja przed wakacjami walczyłem z stukami były one o tyle charakterystyczne, że tarcie (stuk) następował co 360 stopni pełny obrót koła na równej gładkiej drodze także zawieszenie od razu wyeliminowałem, przyczyną okazało się, iż w przegubach wew. smar zrobił się twardy jak kamień wskutek głównie temp. i przebiegu ponad 180 tys. km, podczas rozbiórki sądząc po kolorowych śladach na śrubach nikt tego nie rozbierał od czasu wyjazdu z fabryki, tym bardziej, że większość życia fabka spędziła w moich rękach. Obie strony zostały rozebrane, wyczyszczone, złożone z nasmarowaniem od nowa i odpukać mimo przejechanych ok. 3500km cisza.

  • jutro jade wymieniac przegub zewnetrzny moze to pomoze

  • witam po wymianie przeguba zewnetrznego pukanie ustało 😉 <!-- s;) -->

  • witam
    Mam pewien problem jak jadę samochodem słyszę stuki z prawej strony, podejrzewałem łącznik ale to nie łącznik nie ma luzu zostały wymienione amortyzatory razem z poduchami i łożyskami tuleje na wahaczach są sztywne tak samo drążek i końcówka a przegubu tez nie słyszę . Zawieszenie jest sztywne a stuka. ( ktoś mi powiedział ze w fabiach 1 poszczały spawy w ścianie grodziowej i słychać było stuki). Czasami te stuki objawiają się na nierównościach czasami jak skręcę mocno, te stuki są podobne to stukania łącznika. Nawet wykręciłem prawy łącznik i się przejechałem bez niego i było słychać to stukanie. dokręciłem nakrętki od przegubu z odpowiednia silą 50Nm. wiec może się ktoś spotkał z podobna dolegliwością i by mi pomógł bo trochę z tym jeżdżę a walczę z tym już od ponad rok i nawet mechanicy nie wiedza co to jest.