Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośniki przód

Temat utworzony · 231 Posty · 119863 Wyświetlenia
  • Jak nie chcesz dziurawic polki, to mozesz przyczepic glosniki pod polka, widzialem raz cos takiego. Z gory ich nie widac, polka nei naruszona a glosniczki graja. Mozesz spytac o cos takiego

  • [quote="Bartek"]to nawet nie będę próbował, założę od razu grubszy kabel żeby 2 razy nie mieć roboty. dzięki wielkie za info 😉 <!-- s;) -->

    Pozdrawiam,[/quote]

    u mnie na lewa i prawa strone poszlo po 5m i jest w sam raz 🙂 mam zamonotwane tzn mialem dwa glosniki po 25cm niskietony 90rms i bylo ok ale teraz musze wyjmowac polke bo przewoze samochodzikiem wieksze rzeczy dlatego ja sprzedaje 😞 ....
    co do glosnikow na przod wszystko uzaleznione jest od zasobnosci portfela...ale sa dwa rozsadne moim zdaniem wyjscia:

    1. GMS 2600 : http://allegro.pl/show_item.php?item=41235114
    2. lub jesli mamy wiecej kaski to Hertz ESK 165 : http://allegro.pl/show_item.php?item=41227654

    pozdrawiam

  • Zawsze myslalem ze z przodu sa 16 - 16,5 :evil: <!-- s:evil: --> a sprawdzales dokladnie czy tylko tak zostales poinformowany ze sa 13 ? Mi wlasnie mowili co innego...ze sa wieksze niz 13..takze nie wiem...nigdy nie rozkrecalem drzwi to nie wiem...

  • jak dasz dystans z mdf-u to wejda ci 16cm

  • [quote="Wojtas"]Zawsze myslalem ze z przodu sa 16 - 16,5 :evil: <!-- s:evil: --> a sprawdzales dokladnie czy tylko tak zostales poinformowany ze sa 13 ? Mi wlasnie mowili co innego...ze sa wieksze niz 13..takze nie wiem...nigdy nie rozkrecalem drzwi to nie wiem...[/quote]

    A ja nigdy nie słyszałem ze są inne niz 13, i z tego co tam patrzyłem, przez te kratki to raczej nie wygladają ona nie więkrze.

    Nie wiem jak w Radomsku ale w Warszawie jest pare firm które sie na tym znaja. Co do ASO to nie mam przekonania :?

  • [quote="Łukasz"][quote="Wojtas"]Zawsze myslalem ze z przodu sa 16 - 16,5 :evil: <!-- s:evil: --> a sprawdzales dokladnie czy tylko tak zostales poinformowany ze sa 13 ? Mi wlasnie mowili co innego...ze sa wieksze niz 13..takze nie wiem...nigdy nie rozkrecalem drzwi to nie wiem...[/quote]

    A ja nigdy nie słyszałem ze są inne niz 13, i z tego co tam patrzyłem, przez te kratki to raczej nie wygladają ona nie więkrze.

    Nie wiem jak w Radomsku ale w Warszawie jest pare firm które sie na tym znaja. Co do ASO to nie mam przekonania :?[/quote]
    w Radomiu koszt zalozenia to mniejwiecej okolo 50 zloty...ci sami ktorzy zakladaja alarmy czesto zajmuja sie tez car audio...bo wiedza jak co rozkrecic i pozniej skrecic 😉

  • z tego co slyszalem to nie prawnie tracisz gwary..bo ASO nie jest monopolista na rynku...gwarancje tracisz wtedy kiedy instalacja np. spali ci cos tam dalej...i bedzie to wynikiem zlego zalozenia tej instalacji. przynajmniej ja tak ostatnio slyszalem w salonie car audio ...w salonie skody moga ci powiedziec ze tracisz ale tracisz ja tylko w przypadku jaki opisalem...

  • Tyle ze w aso zaplacisz kupew kasy a i tak bedzie pewnei lipnie zrobione, dopytaj sie co mozesz zrobic ze nie tracic gwarancji, moze wystarczy jakis papierek z tej firmy w ktorej bedziesz robil albo cos.
    Jak skonczysz to zrob pare fotek zobaczymy jak to wyglada 😛 <!-- s:P -->

  • Chcialem prosic o rade odnosnie tweeterkow na przod do fabii 😎 Jakie polecacie? Seryjne brzmia za bardzo "zwyczajnie". Chodzi mi o bardziej aksamitne i detaliczne brzmienie. Cos do kwoty 200 zl by mi pasowalo.
    Bardzo prosze o ewentualne opinie. Aha i czy Hertz robi dobre tweeterki? Sluchalem ich i nie zrobily na mnie wiekszego wrazenia. Chyba byl to model z liczba 16 za ok 130 zl 🙂 <!-- s:) --> Nie pameitam dokladnej nazwy modelu.
    Co sadzicie??

  • [quote="wolfmk"]Chcialem prosic o rade odnosnie tweeterkow na przod do fabii 😎 Jakie polecacie? Seryjne brzmia za bardzo "zwyczajnie". Chodzi mi o bardziej aksamitne i detaliczne brzmienie. Cos do kwoty 200 zl by mi pasowalo.
    Bardzo prosze o ewentualne opinie. Aha i czy Hertz robi dobre tweeterki? Sluchalem ich i nie zrobily na mnie wiekszego wrazenia. Chyba byl to model z liczba 16 za ok 130 zl 🙂 <!-- s:) --> Nie pameitam dokladnej nazwy modelu.
    Co sadzicie??[/quote]
    chyba chodzilo ci o hertz dt 16 http://www.audison.de/hertz/dieci/dt16.html

    jak te ci nie odpowiadaja to moze posluchaj sobie :
    JBL GTO 15TE
    http://international.jbl.com/car/product.asp?prod=GTO15TE%2F230&ser=GTO&cat=COM&type=H&language=FRENCH

  • To bylo dawno temu, ale ostatecznie wybralem Hertz'a gdyz cena JBL byla dwa razy wieksza i na dodatek nie mialem okazji nawet posluchac.
    Z Hertz'a jestem zadowolony - sadze, ze sa dosc elastyczne w brzmieniu tzn. roznej muzyki slucha sie tak samo dobrze. Nie mniej jednak nie wyrozniaja sie specjalnie aksamitnym brzmieniem.. nie za ta cene. 🙂 <!-- s:) -->
    Natomiast jesli chodzi o detalicznosc i dynamike - jest srednia. Lepsza od oryginalnych tweeterkow lecz nie zwalajaca z nog lecz czegoz sie spodziewac za taka cene..
    Ogolnie - brak zastrzezen.
    Cena zestawu razem z niskotonowymi (odseparowany): okolo 450 zl.
    Cena samych tweeterkow: okolo 120 zl.

  • a jakie cudo można zamontować w tylnich drzwiach koło klamek wewnętrznych
    czy ktoś tam juz coś - dłubał 😞

  • [quote="Mario"][quote="wolfmk"]To bylo dawno temu, ale ostatecznie wybralem Hertz'a [/quote]
    Tez wybralem Hertza esk 165....do tego mata alumionowa(tasma dekarska) ktora obloze drzwi z trzech stron, kabelek dls-a i panele z mdf-u ...zobaczymy jak to bedzie gralo....nie mam zadnego wzmacniacza ani skrzynki basowej chodzi mi tylko o ladny dzwiek na przodzie 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Ja rowniez nie mam zadnego wzmacniacza, ani zadnej skrzyni. Drzwi bede rowniez wyciszal, lecz teraz juz jestem bardzo zadowolony z calosci audio 🙂
    Mlody - niestety ja nic nie dlubalem w tylnich - mam "jajka" na polce i sprawuja sie swietnie (4 drozne).

  • [quote="MŁODY"]a jakie cudo można zamontować w tylnich drzwiach koło klamek wewnętrznych
    czy ktoś tam juz coś - dłubał :-([/quote]

    to samo co na przod

  • jaki polecilibyscie system odseparowany do fabi na przod :?: <!-- s:?: -->

    moze ma ktos fotki 😄

  • manii uważaj bo PIO69 to maniak 😄 <!-- s:D -->, ale zarazem i /szpec/ nasz od nagłośnienia 😎

  • ja sie podłącze do tematu. PIO69 ja mam Pionieerka DEH P-7600, głośniki Hertz ESK 165. Co o tym sądzisz :?: Na wiosne chce wygłuszyc drzwi, i zrobić leprze płyty dystansujące z MDF :?: <!-- s:?: --> Słucham rocka, metalu, punka i odmian tego 😛

    PIO69 please pimp my Audio 😄

    Pozdrawiam.

  • tak więc PIO69 narazie mam w drzwiach Pionki 2-drożne dorobilem dystansyz mdf-u na 3cm bo tyle max mogłem wsadzić, tera mysle je wywalić i wysokotonowy dać w słupek a wofer do drzwi tyle że nie wiem co dobrać (co byś polecił??), jedn. sterująca to Pionek 3500MP w tylnej półce pionki 6x9' 3-drożne i w kole zapasowym sub i wzmak 2-kanałowy
    masz dostep do mat wygł.?

  • Ja bym polecił Hertza ESK 165 z pełną zwrotnicą lub Eton POP ewentualnie power bass bk6
    lub ck6
    ceny power bass można znaleźć na http://www.essa.com.pl<!-- w -->

    Ja osobiscie mam w fabi hertza z przodu i z tyłu przód ESK 165 na pedzane z radia Pioneer DEH-P70BT a tył owale hertza plus sub ze wzmakiem sony Xplod 4 kanałowy
    i gra to nawet nieźle