Witaj na forum Fabia Club Polska

Gasnacy silnik podczas jazdy :[

Topic created · 129 Posts · 27410 Views
  • Niestety gdzies ten wydruk zapodzial sie 😞 ale postaram sie opisac ...

    Silnik gasnie tylko przy wrzucaniu luzu jezeli silnik kreci sie na poziomie powyzej 3 tys przez dluzszy czas ([b]nie[/b] gasnie przy np. jechaniu na 2ojce i krecniu go powyzej wlasnie 3 tys przez chwile .. tylko wlasnie jak sie dluzej jedzie z takimi obrotami). Predkosc nie ma znaczenia.. bo zarowno to sie dzieje przy 70 jak i przy 140. Nie gasnie takze w momencie jechania przez dluzszy czas na obrotach wyzej wymienionych i puszczeniu gazu (bez wciskania sprzegla). Ale jezeli tylko wcisne sprzeglo i obroty zaczna szybko spadac wlasnie gasnie.

  • Wojtas czy sprawdzone masz:

    • regulator ciśnienia paliwa
    • jakie masz ciśnienie paliwa podawane przez pompę - powinno być 2,5 bara
    • pompę paliwową
    • czy powrót nadmiaru paliwa masz oki - to jest taki harmonijny wąż w pobliżu pompy może on być zagięty i wtedy niebezpiecznie wzrasta ciśnienie w układzie paliwowym co powoduje odcięcie paliwa
    • czy problemy z autem nie zbiegły Ci się z montażem jakiegoś dodatkowego wypasu np. radio, alarm itp.
    • jak sprawa z immobilaizerem
  • Silnik gasnie jak wbije luz i wskazowka spada do wartosci ok 1 tys obr/min i potem wskazowka spada do zera(silnik juz nie pracuje).

    Nie sprawdzalem cisnienia w pompie. Problem nie pojawil sie takze przy montazu jakiegos dodatkowego urzadzenia itd. Zaczelo sie to dziac jak na pusty bak wlalem paliwo z niepewnej stacji ... byl tam kieys CPN ale teraz maja paliwa z orelnu .. tylko ze te paliwa nigdy nie widzialy cysterny orlenu :evil: <!-- s:evil: -->

    Jak rozkrecalem co sie dalo to mialem cala przepustnice i silnik krokowy zakopcony. Mysle, ze najprawdopodobniej w paliwie byl olej opalowy albo inny szajs ktory to wszystko zasyfil. Dlatego mysle ze jezeli tamte czesci sie zabrudzily to i katalizator swoje przyjal.

  • Czyli wszystkie problemy zaczęły się od nalania tego paliwa. Wieczorem będę z nim na ten temat rozmawiał. Jutro dam odpowiedz co i jak mogło się uszkodzić na wskutek zalania ropą.

  • [quote="PIO69"]Wskazania którego czujnika powstrzymują spadanie obrotów poniżej minimalnego poziomu?[/quote]

    Obroty masz uzależnione od składu mieszanki, a za to w większości odpowiada sonda lambda.

  • Więc tak dowiedziałem się od niego, że na wskutek wlania syfu do baku mógł się uszkodzić regulator ciśnienia paliwa lub nawet sama pompa paliwowa, a wymieniałeś filtr paliwa po tej przygodzie?

  • [quote="MirekS"]Więc tak dowiedziałem się od niego, że na wskutek wlania syfu do baku mógł się uszkodzić regulator ciśnienia paliwa lub nawet sama pompa paliwowa, a wymieniałeś filtr paliwa po tej przygodzie?[/quote]

    tak wymienilem odrazu jak tylko za pierwszym razem pojechalem z bledem do ASO

  • [b]Mirek[/b] czy czasami to nie jest ten regulator cisnienia paliwa :?: Co jakis czas go czyszcze i jest ciagle zasyfiony :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->

    [url=http://img119.imageshack.us/my.php?image=19tp2.jpg][img]http://img119.imageshack.us/img119/7516/19tp2.th.jpg[/img][/url][url=http://img158.imageshack.us/my.php?image=27et2.jpg][img]http://img158.imageshack.us/img158/6958/27et2.th.jpg[/img][/url]

  • Nie jestem pewny, nie znam dokładnie tego silnika gdzie co jest. Ale jeżeli to jest on i ciągle się zatyka to dlatego może być ten problem z gaśnięciem bo co jakiś czas [b]odcinane[/b] jest paliwo, pozostaje jeszcze jedna opcja oprócz zanieczyszczonego układu paliwowego masz syf w baku i on jest ciągle zasysany i stąd te ciągłe problemy. Może musisz zdemontować i wyczyścić cały bak? O tym nie pomyśleliśmy do tej pory.

  • [quote="MirekS"] ... masz syf w baku i on jest ciągle zasysany i stąd te ciągłe problemy. Może musisz zdemontować i wyczyścić cały bak? O tym nie pomyśleliśmy do tej pory.[/quote]

    Ile moze kosztowac czyszczenie baku z tego syfu :?: Chyba ze mozna to zrobic domowym sposobem 🙂 <!-- s:) -->

  • Tego to nie wiem, napewno po zdemontowaniu trzeba uważać podczas czyszczenia by nie doszło do wybuchu, bo benzyna sama w sobie się nie zapali natomiast jej opary tak, a ich w baku będzie od groma, nawet w pustym zbiorniku.

  • Czym mozna pozbyc sie resztek oleju opalowego lub parafiny z baku :?: <!-- s:?: -->

  • [quote="Wojtas"]Czym mozna pozbyc sie resztek oleju opalowego lub parafiny z baku :?: <!-- s:?: -->[/quote]

    Wez szlaufa i wloz do baku. Woda pod cisnieniem napewno przeczysci, i nie bedziesz musial baku demontowac :rotfl:
    [size=75]sory za OT[/size]

  • [quote="Zygus"] ...Wez szlaufa i wloz do baku. Woda pod cisnieniem napewno przeczysci, i nie bedziesz musial baku demontowac :rotfl: <!-- s:rotfl: -->
    [size=75]sory za OT[/size][/quote]

    Mam lepszy pomysl ... na zlocie jak bedziesz spal to podmienie baki 😛 😛

  • [quote="Wojtas"]Mam lepszy pomysl ... na zlocie jak bedziesz spal to podmienie baki 😛 <!-- s:P -->:P[/quote]

    Ja Ci pomogę :hyhy:

    Nie wiem czym się czyści baki, może podjedz do jakiegoś warsztaciku i zapytaj.

  • a co sadzicie na taka przyczyne jak .. walniety separator oleju :?: <!-- s:?: --> czyszczenie baku kosztuje ok 120 zl w ASO w Seacie.

  • Po 8 miesiacach problem rozwiazal sie sam 🙂 a raczej mu troche pomoglem :hyhy: ... kupilem dodatek do paliwa..powinno sie go lac 1ml na 1 l benzyny (opakowanie ma poj 500ml) ja natomiast zastosowalem inna miarke 10:1 :hyhy: kilka dluzszych tras w podwyzszonych obrotach i bak sam sie wyczyscil :hyhy: :hyhy: 3 dni temu fabka byla w ASO .. podlaczaja ja pod kompa .. i tu mojemu zdziwieniu komp nie pokazuje zadnych bledow :szok: :szok: (przypominam ze kazdym razem jak fabka byla podlaczana pod vaga..a bylo ich chyba ok 20 w ciagu tych ostanich 8 miesiecy.. to bylo min 6 bledow :kwasny: ) ... samochod juz nie gasnie :cwaniak: :hurra: :piwo: <!-- s:piwo: -->

    Moral z tego taki ... tankujcie Panie i Panowie wylacznie na stacjach typu Orlen,Shell,BP,Statoil .. nawet jezeli pisze stacja patronacka itd .. czy ma szyldy Orlenu (ja wlasnie na takiej zatankowalem) - [b]omijajacie szerokim lukiem[/b]

  • No to gratulacje Wojtas 🙂 Czyli nie przeplacam tankujac zawsze na bp 😉 <!-- s;) -->

  • No to cieszę się, że w końcu Ci furka jeździ jak należy 🙂 <!-- s:) -->

  • tak jest - nie ma co na benzynie oszczedzac - choc do konca zawsze ryzyko istnieje - znajomy bo zatankowaniu na JET (niby renomowana i znana) niemale mial problemy... 😕 <!-- s:/ -->

Log in to reply