Okazuje się, że usterka jest łatwa do naprawienia. Wystarczy poluzować 4 śruby (TORX) mocujące zamek i przesunąć go o te 2-3 milimetry w dół.
w.ig (@w.ig)
Informacje o w.ig
Posty napisane przez w.ig
-
-
W swojej Fabce zauważyłem ostatnio dosyć nietypowy problem.
Po zamknięciu maski (czarny "dzyndzel" jest schowany) klapa ma luzy. Łapiąc za grill można delikatnie na jakieś 2-3 mm podnieść maskę. Wygląda na to że zamek z przodu nie dociska maski.O ile mnie pamięć nie zawodzi wcześniej maska zamykała się na sztywno.
Czy ktoś spotkał się z tym problemem?
-
ASO zaleca co 90 kkm
W książce pisze (przynajmniej tej co mam) co 120 kkm.
W moim pierwsza wymiana była przy 124 kkm.Wymiana rozrządu to spory wydatek, wiec sam musisz ocenić czy ryzyko jest na tyle duże żeby wymieniać przy 90 kkm.
-
Zrobiłem ponad 300 km. Wg mnie samochodu nie zciąga.
Niestety te dziwne odgłosy podczas hamowania nie znikły. Pojawiają się po przejechaniu kilku kilometrów. Zastanawiam się czy tarcze hamulcowe po nagrzaniu się nie robią się lekko krzywe i dlatego słyszę ten głos ocierania, gdy nawet lekko przyhamuję? Tarcze i klocki wymieniałem około 3 kkm temu. Nie wiem jak to była firma ale na pewno nie oryginały.
-
Opony to Klebery chyba DYNAXER HP 2 (powiem szczerze nie mam do nich przekonania). Trudno mi powiedzieć ile było na nich przejechane (opony odziedziczone po poprzednim właścicielu). Lecz po bieżniku ewidentnie widać które jeździły na przodzie a które na tyle. Bieżnika jest jeszcze sporo nawet na tych gorszych.
Generalnie wolałbym nie zamieniać tył - przód, ponieważ chciałbym aby bieżniki raczej się wyrównały. Ale jak nie będzie wyjścia to się zmieni.
-
Żeby było ciekawiej to dziś nie miałem tych dziwnych odgłosów. Byłem w jakimś warsztacie, gdzie mi sprawdzili zawieszenie (luzy itp ale bez geometrii). Nic się nie dopatrzyli. Też składali winę na opony.
Masz rację z tą zamianą stron. Problem w tym, że ja nie wiem jak były wcześniej (w poprzednim sezonie) zamontowane te opony. Więc trudno mi określić która powinna być prawa a która lewa (jedynie po zużyciu widać, które były na jednej osi). Pozostaje jedynie metoda prób i błędów.
Przed zamianą stron zciągało mnie w prawo a teraz trudno mi powiedzieć bo jakość dróg w najbliższej okolicy nie pozwala na jednoznaczne określenie. Muszę wybrać się trochę dalej. -
Wymieniłem opony z zimowych na letnie. W trakcie jazdy zauważyłem, że zcięga samochód na prawo. Na poprzednich oponach nie miałem takich objawów wiec zamieniłem (w innym warsztacie) przednie koła z lewej na prawą. Przy okazji okazało się że w oponach było trochę za wysokie ciśnienie (2,5 A).
Po zrobieniu kilku kilometrów zacząłem słyszeć podczas hamowania odgłos ocierania, jakby gumy (z prawej strony). Jest on delikatny, pulsacyjny. Ponadto przy maksymalnym skręceniu kierownica w prawo czuję jakby drżenie na kierownicy. Przy normalnej jeździe, zwalnianiu nic nie złychać jedynie przy hamowaniu.
Zastanawiam się co to może być. Przecież zamieniłem tylko koła. Opony nie były kierunkowe więc to nie powinno mieć wpływu. Po powrocie spróbowałem dokręcić śruby ale wyglądały na dobrze dokręcone.
Wiem, że muszę jechać do warsztatu ale zastanawiam się co to może być.
-
W przypadku amortyzatorów zamiennik zamiennikowi nie równy. Istnieje kilka firm, których amortyzatory na pewno nie odbiegają jakością od oryginałów a nawet mogą je przewyższać. Sądzę że kupując np Kayabę na pewno nie zawiedziesz się. To samo tyczy się innych renomowanych producentów jak np.: Delphi, Monroe ..... .
Inaczej ma się sprawa jeżeli kupisz jakiegoś "no name'a" za 50-80 zł sztuka lub amorka po regeneracji. Tu już ryzyko jest większe.
Ja w Corsie zrobiłem 50 kkm na regenerowanych (odziedziczone po poprzednim właścicielu) i ich sprawność była 50-60%.
Teoretycznie jeżeli sam zamontujesz amorki to na tańszych generalnie nie powinieneś stracić. Najwyżej szybciej kupisz sobie nowe.Osobiście sugerowałbym jednak coś markowego.
http://www.skoda.amorki.com/wersja.php?wer=615&m=10&o=175<!-- m --> -
Dobór części do Fabii jest wkurzający. Mam Fabię kilka miesięcy i już zauważyłem, że nie każdą część da się dobrać po roczniku, typie silnika nr silnika ew. Vin-ie (nawet w ASO). Parę razy usłyszałem w sklepie "Są dwa typy proszę powiedzieć który ...". :cenzura: <!-- s:cenzura: --> A nawet jak mi dobiorą na podstawie katalogu to zdarzały się pomyłki.
Najbardziej sie wkurzyłem jak robiłem rozrząd w Białej Podl. Samochód rozgrzebany a okazało się że pompa wody nie pasuje. Zwiedziłem wtedy chyba wszystkie sklepy z częściami w mieście bo 1,4TDI nie jest popularny.Jak miałem Corsę to wszystko dobierałem na rocznik i silnik. I żadnej wtopy nie było.
-
Tyle że w okolicach Wa-wy ceny zaczynają się od stówki (bez negocjacji może po byłoby taniej). A ASO śpiewa 200 (dla Fabii).
A jeżeli nie ma pochylenia to może nie ma sensu ustawiać?
Ewentualnie będąc poza rejonem stolicy zaczepić o jakiś warsztat i zrobić to za te 40-50? -
Będę wymieniał niedługo tuleje. Zastanawiam sie czy koniecznie trzeba robić geometrię?
Dosyć niedawno miałem wymieniane drążki kierownicze i robioną geometrię. Warsztat twierdzi że jest to bardzo wskazane ponieważ poprzednia geometria była ustawiana na słabych tulejach?Wiem, że po każdej manipulacji przy zawieszeniu wskazane jest wykonywanie geometrii ale powiem szczerze nie uśmiech mi się wydawać kolejnych 100-150 pln.
-
U mnie też ruda zaczęła jeść bagażnik. To na szczęście zostanie zrobione na gwarancji bo rocznik auta 2004.
Gorzej jest z dachem. Tuż nad przednią szybą pojawiły się ogniska rdzy. Tu niestety ASO odmówił bo była kiedyś wymieniana szyba po za ASO. Więc czeka mnie malowanie.Czy ktoś zna dobry i w miarę tani warsztat lakierniczy w okolicy Wa-wy?
Wstępna wycena w Auto-Blaku wyniosła 1500. Trochę dużo jak za jeden (choć duży) element. -
Próbowałem zdjąć całe ramie wycieraczki z tego wieloklina lecz nawet bez śruby bardzo mocno się trzyma. Klapa maski trochę ogranicza dostęp (np.: aby puknąć delikatnie młotkiem i zruszyć) a na siłę nie chcę podważać aby nie uszkodzić plastików podszybia.
Skończyło się na tym, że zalałem WD40. Może skruszeje.Ma ktoś pomysł jak to zdjąć aby nic nie uszkodzić ?
-
Zauważyłem że, podczas pracy, przednia wycieraczka (od strony kierowcy) uderza o słupek, i w efekcie w jednym miejscu "odłupała" lakier do żywej blachy. Fabię mam od niedawna i zastanawiam się jaka może być przyczyna. Zmierzyłem tą wycieraczkę i ona ma 52 cm. Z innych postów, jakie znalazłem na temat wycieraczek wynika, że kupuje się wycieraczki 53 cm. Nie wydaje mi się aby wycieraczka krótsza o 1 cm powodowała ten problem. Wycieraczka "parkuje" poprawnie czyli nie jest to problem nieprawidłowego montażu ramienia wycieraczki.
-
Czy ktoś wie jakiej marki Skoda ładuje akumulatory do diesli? W Fabii, którą niedawno kupiłem jest AKUMA CZ UM5 (70Ah 570 A). Auto ma 3 lata więc podejrzewam, że to jest oryginalny akumulator. W swoim starym aucie mam półrocznego Hy-pera 62 Ah 540 A. Zastanawiam się czy nie podmienić. Trochę gorsze parametry ale akumulator prawie nowy.
-
Wg http://www.tdituning.pl/<!-- m --> (Tabela Przyrostów, patrz Audi 3 1.4TDI) bezpiecznie można podnieść do 100KM.
-
Ja mam takie trochę lamerskie pytanie. Zauważyłem, że czasem miga mi lewe światło. Prawdopodobnie żarówka do wymiany. Po otwarciu maski trochę się zdziwiłem (Fabie kupiłem tydzień temu), ponieważ akumulator jest bardzo blisko lampy i nie wiem czy jest możliwa wymiana bez demontażu jakichś elementów.
Próbowałem szukajką na forum znaleźć instrukcję lecz nic nie znalazłem. Podejrzewam więc że to jest dosyć prosteMogę prosić o jakąś podpowiedź. Nie bardzo chcę eksperymentować.
-
Będę wymieniał klocki hamulcowe. W sklepie usłyszałem, że są 2 systemy zacisków: VW lub GRL. Jak można rozróżnić te typy zacisków a najlepiej jak można to sprawdzić bez zdejmowania koła (np po roczniku, wersji itp itd)?
-
[quote="yenerau"]ciekaw jestem jak te nowsze diesle znosza takie obciazenie. no i jak sie jezdzi trzycylindrowkami? do chyba pytanie do w.ig'a[/quote]
Jeszcze się nie na jeździłem, kupiłem niecały tydzień temu i zrobiłem zaledwie kilkadziesiąt km po mieście (trochę jeszcze jeżdżę starym autem). Muszę w niej kilka rzeczy wymienić lub poprawić a w szczególności hamulce, bo nawet przy lekkim hamowaniu czuję bicie w pedale.
Pierwsze wrażenia są ogólnie pozytywne. Silnik robi się żwawy od około 2200 obr. Niestety aby był cichy należy trzymać obroty poniżej 2500. Trudno mi powiedzieć jak będzie wyprzedzał na trasie. Drgania z silnika delikatnie przechodzą na kierownicę.
A wracając do rozrządu w ASO potwierdzili, mi że w silnikach TDI zalecane jest wymienianie pompy wodnej (około 150 zł) razem z rozrządem.