Te "pyknięcie" to zapowietrzona przekładnia sprawdź czy nie cieknie z drążków kierowniczych. U mnie też tak "pyka" bo mam już widoczny wyciek. Wycieku może być nie widać bo jak jest mały to osłona gumowa go nie przepuści.
Misiek1981r (@Misiek1981r)
Informacje o Misiek1981r
Posty napisane przez Misiek1981r
-
-
Kolego piszczy ci albo pasek wielorowkowy albo łożysko alternatora albo masz już wyrobiony napinacz paska wielorowkowego.
-
Wymień wężyki paliwowe na przeźroczyste wtedy będziesz widział czy przypadkiem nie zapowietrza ci się układ paliwowy. Możesz tymczasowo podłączyć pompę do bańki z paliwem i zobaczyć jak samochód będzie się zachowywał przy całkowitym obejściu układu paliwowego. Do bańki z paliwem podłącz przewód paliwowy zasilający i powrotny, bez filtra paliwa oczywiście. SDI ma dużą średnicę końcówek wtrysków więc nie zablokuje go drobniutkie zanieczyszczenie.
-
Zrób sobie 2 testy. Jeden z rana na zimnym silniku samochód musi stać w nienasłonecznionym miejscu, a drugi po trasie na rozgrzanym. Vag lub VCDS. 01-Engine grupa 007 tam masz wskazania tem. paliwa, powietrza, płynu chłodniczego zakres tolerancji nie powinien przekraczać między nimi 5*c. Notujesz wyniki i wchodzisz w grupę 17-Instruments grupa 003 i tam sprawdzasz wskaźnik temperatury płynu chłodniczego powinien być tożsamy lub zbliżony do tego z grupy w Engine, 007. Grupa 17-Instruments pokazuje nam to co jest na desce rozdzielczej. Grupa Engine pokazuje wskazania dla potrzeb ECU. Drugi taki sam test robisz po trasie na rozgrzanym silniku. Jeżeli deska rozdzielcza i ECU pokazują co innego oznacza to uszkodzenie czujnika. Jak już przeprowadzisz test to sprawdź kostkę czy nie jest zaśniedziała a potem wiązkę ale w przypadku wiązki komp na pewno zanotował by dużo błędów bo posypało by się więcej rzeczy.
-
To nie jest żadna blokada tylko czujnik uderzeniowy np po dzwonie. Wystarczy go wykasować i wspomaganie działa. W niektórych pojazdach nie można nawet uruchomić samochodu póki się go nie wykasuje.
-
Pasek wielorowkowy (wieloklinowy) się ślizga. Odpal silnik i na biegu jałowym dodaj gwałtownie gazu. Jeżeli będzie słychać pisk to masz winowajce. Tylko wymiana wchodzi w grę.
-
Jak masz możliwość to podłącz fabię pod vag-coma lub vcds-a i sprawdź czujniki temperatury bo może ci deska rozdzielcza przekłamywać i rzeczywista temperatura może być niższa. Generalnie to mój SDI dużo wolniej się nagrzewa od drugiego samochodu w TDI dla tego w okresie jesienno zimowym stosuję osłonę grilla można takie kupić na znanym serwisie aukcyjnym. Osłona grilla dużo daje bo spalanie mam na trasie 4,3l i ściągam ją dopiero przy temperaturach +20*c. Brak osłony pod silnikiem też będzie powodował wolniejsze nagrzewanie samochodu. Padnięta nagrzewnica po prostu przecieka więc miałbyś w kabinie wyciek i ubytek płynu chłodniczego. Jak masz puszczony w zimie nawiew na samą szybę to jest dużo większe odczucie ciepła niż na np nogi i szybę.
-
Witam mam pytanie do osób znających temat bo chyba popełniłem błąd podczas wymiany na nową pompę wspomagania. Mam fabię z roku 2002. Nowa pompa wspomagania ma nr 6R0423156A. Zarówno czujnik skrętu jak i maglownica są starego typu (pojedyncza koronka) czujnik z metalowymi blaszkami po bokach. Różne strony z częściami samochodowymi podają że ta pompa montowana była w fabiach z roku 99-2008 czyli powinna pasować ale mam co do tego wątpliwości ponieważ czujnik skrętu nie współpracuje z nią. Vag-com nie pokazuje żadnego błędu wspomaganie działa w trybie awaryjnym vag pokazuje niecałe 1500obr. Przy normalnym kręceniu kierownicą czujnik nic nie pokazuje. Przy bardzo gwałtownym szarpaniu kołem kierownicy prawo, lewo jest chwilowy odczyt z czujnika i obroty pompy na ułamek sekundy wzrastają do około 1800 ale kierownica stawia duży opór. Czujnik skrętu raczej jest sprawny wymieniałem ok rok temu kupiony w sklepie więc raczej sprawny ale tego do końca nie mogę potwierdzić bo w starej pompie padła elektronika więc i tak nie dawał sygnału. W związku z powyższym mam pytanie czy pompa którą obecnie posiadam 6R0423156A działa z tym czujnikiem ? czy może jest tylko kompatybilna z nowym ?. W najbliższym czasie muszę zregenerować maglownicę bo zaczyna cieknąć więc jeżeli ją wymienię na nowszy model (podwójna koronka) pod plastikowy czujnik to czy konstrukcyjnie będzie ona pasować do mojego samochodu ?.
-
[quote="SBX_4"]Jeżeli czujnik jest dobry to VCDS przy pełnym skręcie pokaże Ci obroty dużo wyższe, jeśli się nie mylę to ok 2,5-3 tys.
Jeżeli nie wzrastają to jest on walnięty. Ten czujnik ma ok. 350 Kohm jeśli się nie mylę, ale głowy nie dam sobie urwać. Zmierz oporność na pinach przy pompie - prawy wtyk od strony zderzaka.Teraz dopiero dojrzałem masz pobór 61A, więc jest to pomiar przy pełnym skręcie, zatem informacja idzie z czujnika, że ma być większa praca wykonana - a skoro nie ma efektu to typowałbym na pompę.[/quote]
Witam, dzisiaj mierzyłem napięcie w pompie w miejscu gdzie wychodzi kabelek do czujnika skrętu i nic nie pokazało czyli pompa uwalona
<!-- s:( -->.
-
[quote="kapi"]Misiek198, jeśli teraz czujnik pokazuje 0* to znaczy że się skończył a pompa działa w trybie awaryjnym.
kontrolka wspomagania świeci ? - powinna.
zrób test licznika w grupie 17 i zobacz czy się zapali. spotkałem przypadki że była zaklejona bo wciąż się świeciła, a wtedy przeglądu samochód nie przejdzie.przy wymianie ( czy sam bedziesz robić ? ) zwróć uwagę że jest kilka typów tych czujników.
zobacz tez czy pompa wspomagania jest widoczna ( aluminiowa) czy chroniona jest osłoną z pianki ? jeśli jest chroniona - usuń tą osłonę bo ona kumuluje wilgoć i doprowadza do usterki samej pompy.resztę koniecznych informacji znajdziesz na forum
powodzenia.[/quote]
Witam sprawdzę tą kontrolkę
<!-- s:) --> . Jeszcze nie dobierałem się do tej pompy bo chciałem najpierw to zdiagnozować więc dopiero potem się okaże czy to wilgoć czy po prostu czujnik umarł śmiercią naturalną. W sumie samochód normalnie jeździ brak wspomagania objawia się dopiero przy mocnym skręceniu w jedną a potem w drugą stronę np przy parkowaniu. Tak czy owak trzeba to zrobić bo w zimie może być to niebezpieczne np podczas wpadnięcia w poślizg.
-
Sprawdź czy przypadkiem nie ubywa chłodziwa bo takie są objawy dostawania się wody do tłoków lub możesz mieć rozjechany rozrząd sprawdź kąt wyprzedzania wtrysku. Silnik zimny odpala od razu czy trzeba dłużej kręcić ?.
-
Wskaźniki masz w normie. Sprawdź kąt wyprzedzania wtrysku i czy przypadkiem nie masz bąbelków powietrza w paliwie.
-
Witam, u mnie wywala błąd 01290 - zwarcie do masy. Jadąc na wprost i na zakrętach jest ok. Problem zaczyna się np przy parkowaniu lub wjeździe np na posesję kiedy trzeba mocniej skręcić w jedną a potem w drugą stronę wtedy wspomaganie nie domaga. Moje podejrzenie pada na czujnik skrętu bo podczas skrętu nie zwiększają się obroty pompy i Turn Rate wynosi 0.0. Pod spodem zamieszczam rzut ekranu. Nie sugerujcie się tymi 62 A po prostu rzut ekranu został zrobiony podczas maksymalnego skręcenia kierownicy na postoju. Proszę o opinie czy słusznie podejrzewam czujnik skrętu.
[img]http://michalwolny.interiowo.pl/kierownica.jpg[/img] -
Witam, odgrzewam kotleta. U mnie również wywala błąd 01290 - zwarcie do masy. Jadąc na wprost i na zakrętach jest ok. Problem zaczyna się np przy parkowaniu lub wjeździe np na posesję kiedy trzeba mocniej skręcić w jedną a potem w drugą stronę wtedy wspomaganie nie domaga. Moje podejrzenie pada na czujnik skrętu bo podczas skrętu nie zwiększają się obroty pompy i Turn Rate wynosi 0.0. Pod spodem zamieszczam rzut ekranu. Nie sugerujcie się tymi 62 A po prostu rzut ekranu został zrobiony podczas maksymalnego skręcenia kierownicy na postoju. Proszę o opinie czy słusznie podejrzewam czujnik skrętu.
[img]http://michalwolny.interiowo.pl/kierownica.jpg[/img]