witam! skoro to na PB i LPG to elementy wspólne - sprawdziłbym czujnik ciśnienia MAPsensor. Czy na wolnych pracuje równo? jeżeli nie to sprawdź ciśnienie sprężania.
krokodyl901 (@krokodyl901)
Informacje o krokodyl901
Posty napisane przez krokodyl901
-
-
Witam! Znalazłem mechanika - pęknięty zawór wydechowy 3-go cylindra, przy demontażu zerwane gwinty dwóch śrub głowicy. Po naprawie ciśnienia prawie jednakowe 15/16/15 silnik na wolnych pracuje równo a VCDS to potwierdza. Mechanik twierdzi że "zawory są słabe" ten typ tak ma - założone zawory "są lepsze". Ja wymieniłem wyłącznik wentylatora chłodnicy na: I stopień - 93st.C, II stopień - 97st.C bo myślę że jakość zaworów to jedno ale przyczyna to przegrzanie.
-
tak. VCDS pokazuje prawidłową temperaturę z czujnika na wylocie z głowicy. Termostat reguluje temperaturę na wlocie do bloku przed pompą.
-
fabrycznie zrobione : temperatura w przedziale 65 - 105 st C na desce ani drgnie 90.....mierzyłem
-
Witam! Przy błędach sterownik przechodzi do pracy awaryjnej i nie uwzględnia błędów......
-
Witam! Ja bym sprawdził ułożenie poszczególnych szczęk oraz czy "chodzą" płynnie razem z cylinderkiem. Ta która była starta musiała być jakoś nieprawidłowo ułożona lub cylinderek jest zacięty z jednej strony . Porównaj symetrię ułożenia szczęk pomiędzy prawym i lewym kołem. Zużycie bębnów to osobny temat - ale powodem wcześniejszego zużycia może być nieprawidłowe ułożenie szczęki. Powodzenia.
-
Witam! ciekawe..... obstawiam przełącznik wycieraczek do wymiany......
-
Witam! Sprawdzałem u siebie (FI) 1.2 6V - wskazówka pokazuje 90st w przedziale od 65do105st na wylocie z głowicy (tak wymyślił producent). Termostat reguluje temperaturę cieczy na dolocie do pompy (otwiera 87st).
-
Witam! Cieszę się z prowadzonej dyskusji. Uważam jednak ze nie zostałem zrozumiany. Chodziło zastosowanie silikonu zamiast lub dodatkowo do uszczelki - wynikało to z mojej niewiedzy.
Odpowiedź mechanika w sprawach co do sposobu wykonania, czynności, użytych materiałów, sensu dokonania demontażu, podejmowania naprawy pierwszy raz elementu o którym producent mówi ze nienaprawialny itp.. weryfikuje jego fachowość . Natomiast świadomy jestem że niema 100% pewności co do oceny uszkodzenia bo to tak jak piszesz (jeżeli niema możliwości podmiany elementu) dopiero po demontażu. (chyba najgorsze elektryczne raz łączy raz nie)
Wracając do tematu:
czy wykonalne jest planowanie głowicy gdy producent pisze że głowicę wymienić - uważam że tu praktyk może powiedzieć :
1- nie nowa,
2 - tak ale w minimalnym zakresie bo brak jest uszczelek o różnych grubościach tak już robiłem i jeżdżą
Szukam odpowiedzi bo pokusa duża jeżeli można wyremontować za ok 3 tyś - autoryzowana wymiana silnika przewyższa prawie dwukrotnie aktualną cenę samochodu. Natomiast jeżeli faktycznie nienaprawialne to jeździć coraz bliżej szrotu…… Nie znalazłem wypowiedzi że po takiej naprawie ktoś zrobił już np. 50kkm.
Pozdrawiam -
Witam! Dziękuję. Pytam bo nie wiem. A mając informację zawsze można ocenić czy jest dobrze czy nie. Nie słyszałem aby sondy lambda miały taką obcję.
-
Witam! Chcę wiedzieć jaką odpowiedź mam usłyszeć od mechanika.
Z mojego doświadczenia uzyskanego z rozpoznania tego tematu wynika że większość mechaników bazuje na zdobytym doświadczeniu i nie bardzo mają dostęp do instrukcji, czas (ochotę) na poznawanie nowych rozwiązań. Ja kupiłem Skodę w marcu i na moją w tym czasie wiedzę wszystko było OK potwierdzali to mechanicy "ten silnik trzycylindrowy tak pracuje (poszarpuje) na wolnych obrotach, to normalne". Zakup klucza do VCDS i sprawdzenie parametrów zaniepokoiło a pomiar ciśnienia chyba potwierdza że problem jest i trzeba się przygotować do naprawy. Chyba nie chodzi o to by po źle wykonanej naprawie mieć problemy. Magik specjalizujący się w naprawach głowic "ja dostaję głowicę i planuje, wymieniam zawory, prowadniki... ). Na pytanie czy z też BMD planuje - oczywiście..... a powyżej fragment instrukcji - "powierzchni uszczelniających nie wolno podawać obróbce". Taką mamy rzeczywistość.
Co z silikonem doczytałem, jakie ciśnienia są dobre też, ale co z planowaniem ?????Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe informacje.
-
Witam! Gdzie szukać czujnika temperatury spalin. VCDS w blokach 034/2, 043/2, 046/2, pokazuje temperatury ok.600st C niby proste a nie mogę znaleźć. Może ktoś zna odpowiedź na tą zagadkę.
-
Witam! Bonifacy dzięki za informację. Rozumiem że magik od głowicy ma zająć się tylko zaworami i nie tykać się powierzchni uszczelniających. Co z tym środkiem d 154 103 a1 zamiast uszczelki czy pod i nad uszczelkę?
Pozdrawiam! -
Witam! Ponowię pytanie. Czy ktoś ma doświadczenie w naprawie tego silnika w sposób fachowy (lecz nieautoryzowany)? W handlu jest dostęp do części.
Autoryzowany serwis tak odpowiada:W tym modelu silnika brak możliwości naprawy tylko wymiana na nowy.
Bak jakichkolwiek części oryginalnych do tego typu silnika.
Producent SKODA zaleca tylko wymianę silnika -
Witam! nie zrozumiałem - problem w:
- ilości powietrza po przełączeniu pozycji przełącznika brak wyraźnej różnicy w ilości dmuchanego powietrza - Tu problem z wentylatorem (silnikiem), filtr na wlocie powietrza
- czy przełączeniu ciepłe - zimne ? tu problem z klapką w obiegu powietrza lub nagrzewnicą (zapowietrzona)
-
Witam! Wygląda na to że płyn hamulcowy nie wraca do zbiorniczka. Pompa hamulcowa? lub za dużo płynu w układzie.....
-
Witam! Może tu: https://forum.fcp.pl/viewtopic.php?f=23&t=9771&start=10<!-- m -->
-
Witam! Odpowiem sam sobie. Może jeszcze komuś się przyda. Potwierdzam:
w module komfortu , nad pedałem gazu po zdjęciu nawiewu jest moduł, w nim T23a duża 23 pinowa wtyczka, zastosować schemat sterowania masą,
Pin nr 6 przewód złoto-niebieski :zamykanie i otwieranie centralnego.
Nowo montowana centralka ma dwa przewody (pomarańczowy i pomarańczowo-czarny): zamykanie i otwieranie, do jednego z nich, tzn.
do otwierania, podłączamy opornik 180 do 200ohm i obydwa przewody łączymy z w/w przewodem (pin 6). Przewody biały i biało-czarny łączymy z masą. Masę i zasilanie też mamy na tej wtyczce odpowiednio (- )brązowy i (+) czerwono-szary. Działa i oto chodziło!!!!