Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia I kontrolka ABS w aucie bez ABS-u

Topic created · 8 Posts · 181 Views
 • Cześć, po ostatnim wyjęciu akumulatora w celu jego doładowania, po jego ponownym zamontowaniu zaczęła mi świecić kontrolka ABS, po kilkudziesięciu sekundach miga również kontrolka ręcznego wraz z sygnałem dźwiękowym. O tyle to dziwne, że moja Fabia ABS nie posiada.

  VCDS Lite wskazuje błąd 01316 49 00 brak komunikacji. Błędu nie da się skasować po cały czas powraca.

  Sprawdziłem kodowanie sterownika, wygląda na poprawne 00021 czyli dla auta z poduszkami, ale bez ABS i klimatyzacji. Sprawdziłem stan płynu hamulcowego - prawidłowy. Hamuje normalnie.

  Macie pomysł w czym może tkwić problem i jak go rozwiązać?

  Z góry dziękuję za wszelkie rady.

  Pozdrawiam.

 • Cześć sims81

  Przed wyjęciem akumulatora miałeś te same akcje co po jego doładowaniu?

  Kontrolka abs i kontrolka ręcznego i płynu hamulcowego zapala się przy dużym poborze prądu z akumulatora. Zwykle ona się zapala powyżej -10*C. Ale jeśli akumulator jest już słaby to to przy mniejszym mrozie też się zapala

 • Przed ładowaniem akumulatora tego nie było. Akumulator jest półroczny, po ładowaniu trzyma parametry, sprawdzany opornicą również trzyma napięcie. Kiedyś miałem raz taką akcję, ale po ponownym odpaleniu kontrolka zniknęła.

 • sims81 Sprawdź wiązkę elektryczną , czy gdzieś nie jest uszkodzona, zgnita itp

 • TOMUŚ sprawdzę dzięki.dziwi mnie tylko ten błąd o braku komunikacji, skoro auto nie ma ABS, nie ma również modułu...

 • Jeżeli z pompki hamulcowej wychodzą 2 węże metalowe to napewno masz abs. Jeżeli z pompki hamulcowej wychodzą 4 węże metalowe to nie masz abs

 • auto bez ABS, w skrzynce bezpieczników na akumulatorze nie ma zamontowanych bezpieczników odpowiadających za ABS. Zresztą historia auta jest mi znana, bo w rodzinie od nowości.

  Po kilku zdjęciach klemy kontrolka gaśnie i do czasu ponownego wyjęcia akumulatora już nie wraca.

  Niestety kolejne wyjęcie aku i jego montaż to ponowne pojawienie się kontrolki. Przy okazji nie działa wówczas otwieranie klapy bagażnika.

  Jakieś pomysły co może być powodem?

 • Sprawdź wiązkę akumulatora, "słynną wiązke" czyli tą na podłóżnicy, wiązkę klapy bagażnika a szczególnie przelotkę gumową klapa karoseria.

Log in to reply