Witaj na forum Fabia Club Polska

Kamera cofania czy czujniki parkowania

Temat utworzony · 8 Posty · 450 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich.

    Co według waszym zdaniem jest lepsze kamera cofania czy czujniki do parkowania?

  • Z kamerą jeszcze nie miałem styczności, ale według mnie czujniki są wystarczające 🙂

  • Korzystałem przez lata z kamery cofania, aktualnie nie mam jej podpiętej i troszeczkę za nią tęsknie. Przyzwyczajenie robi swoje.

    Pozdrawiam
    sid

  • moim zdaniem obie rzeczy razem dają piękne parkowanie.
    Czujniki mają pewien kąt tzw. widzenia. Zwykle jest to 90 czy 120 stopni. Kamera ma też swój kąt - 120, 140 stopni. Pomijam kamerę w stylu rybiego oka, bo to dla mnie jest kosmiczne.
    Ja wychodze z tego założenia że czego nie widzi kamera to widzą czujniki a czego nie widzą czujniki widzi kamera.
    Trzeba otwarcie powiedzieć że czujniki reagują nawet na krawężnik co jest moim zdaniem dziwne ale poniękąd to też przeszkoda.

    Sam miałem , mam czujniki parkowania przód tył i kamera przód i tył i parkowanie to parada.

    sid wiem o czym mówisz..... 😄 sam to mam jak jeżdże od taty autem 🙂 Tam jest tylko wizualizacja czujników. Wiele pracy nie jest. Kupisz klamke do bagażnika i położysz instalację i wszystko. Chyba że zrobisz partyzantke jak ja. To co innego 🙂

  • Chyba że zrobisz partyzantke jak ja. To co innego 🙂

    Masz wypuszczoną z klapy taką starą kamerę na VHS 😄 ?

    Pozdrawiam
    sid

  • sid przez szybę widzę. Kamerę mam w środku 😄 . Ale tak na poważnie.
    Vhs kasety mam jeszcze w domu ale widea już nie.
    Kamerę cofania mam w klamce od bagażnika. Plus taki że nie trzeba nic rzeźbić.

  • Ja próbuję podłączyć kamerę cofania pod oryginalne radio MFD ale nie bardzo mi to wychodzi.

    Pozdrawiam
    sid

  • Ja mam monitorek chiński i mi chodzi kamera z przodu i z tyłu.
    Jest też taki zmieniacz kamer. Tam chyba są 2 wejścia a jedno wyjście.
    Jest też taki dzielnik ekranu. Stosuję się to na widok 360 stopni. Dzieli wyświetlacz na 4 kamery.
    Polecił bym ci czujniki parkowania valeo przód tył i kamera cofania. Fajnie to wygląda te parkowanie. Minusem jest cena - około 1000 zł wszystko. Tą kamerę bym olał co dodają do zestawu. Dałbym raczej klamkę do bagażnika z chińską kamerą. wygląda to bardziej ori.