Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośne zawory

Temat utworzony · 4 Posty · 538 Wyświetlenia
  • Witam, posiadam fabie 1 kombi 1.4 benzyna 59kw 2007r.
    Zamontowana instalacja LPG stag 3ciej gen.
    Od około miesiąca dosyć głośno zaczęły mi pracować zawory, nie wiem co może być tego przyczyną, czy może wtryski gazu bo nie były dawno wymieniane? Ale czy to by dawało w ogóle taka gosniejsza pracę silnika?
    Dodam, że na zimnym i ciepły silniku zawory głośniej pracują na wolnych obrotach bo przy jezdzie normalnie słychać. Olej wymieniony świeży z filtrami i nic to nie dało. Gdzie szukać dalej, nie jestem mechanikiem, ale z chęcią się podejmę jakiś prostrzych spraw, tyle, że nie wiem gdzie mogę szukać co byście polecali sprawdzić /wymienić?

  • Witam.

    Generalnie to trzeba sprawdzić całą głowice. To jest trudne w domowych warunkach. To nie muszą być zawory, wystarczy że będą hydropopychacze czy te laski popychaczy i też będzie źle.

    Może zacznijmy z tej strony co można samemu zrobić i tanim kosztem. Pomiar kompresji. Wykluczy to nam remont silnika i zostanie sama głowica. Niestety sworznie tłokowe dają podobny dźwięk jak zawory a wymiana sworzni = remont silnika. To dla każdego jest ciężkie. Obojętnie jakby na to nie patrzeć.

    Robisz regularnie przeglądy instalki LPG? filtry, regulacje itp.

  • Głośna praca silnika może mieć różne przyczyny. Wśród nich wymienić można m.in. awarię zaworów, ale nie tylko. Takie hałasy mogą dobiegać spod maski, ale nie muszą być związane z silnikiem. W Twoim przypadku najlepiej podjechałbym do zakładu mechanicznego i tam sprawdziłbym co jest przyczyną usterki 😉 <!-- s;) -->

  • daj jakies nagranie to sie oceni