Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia błąd 17604

Temat utworzony · 6 Posty · 2138 Wyświetlenia
  • Witam,
    może ktoś podpowie, wymieniłem sonde lambda I , auto na gaz, i jak przełączy się na gaz odrazu wskakuje błąd 17604 ogrzewania, elektryczny sondy lambda I. Co może być przyczyną że taka sytuacja ma nadal miejsce

  • Odepnij aku na kilka godzin, by sterownik silnika się "wyzerował" z korekt.
    Pierwsze km - może ok 100 ? - zrób na Pb by silnik zaczął sam dobierać parametry. Gaz czerpie z sterownika benzyny, i skoro tam już są złe wartości to gaz ich nie poprawi.
    Ew zostaje wizyta u gazownik na strojenie.

    Sprawa wygląda tak, że sterownik cały czas "uczy się" parametrów silnika. I kiedyś trzeba wrócić do fabrycznych ustawień.

    Gazownicy również zalecają co jakiś czas jazdę na benzynie w celu poprawy kondycji silnika. A kto tak robi?

  • [quote="kapi"]
    Gazownicy również zalecają co jakiś czas jazdę na benzynie w celu poprawy kondycji silnika. A kto tak robi?[/quote]

    No wlasnie sie ostatnio o to pytalem gazownikow i powiedzieli ze jak jest dobrze zestrojne to nie trzeba. Jedynie by wtryski benzynowe rozruszac.

  • [quote="patgaw]No wlasnie sie ostatnio o to pytalem gazownikow i powiedzieli ze jak jest dobrze zestrojne to nie trzeba. Jedynie by wtryski benzynowe rozruszac.[/quote]

    A masz to na pismie ...?? Jak jest dobrze zestrojone ... Dziala... Tylko dlaczego producenci instalacji zalecaja co jakis czas jazde na benz ...
    Ja mialem w poprzedniej fabce 120 na lpg ... Ostatni raz serwis miala po 40 tys ... ( filtry itp sam zmienialem) po 115 tys wizyta w serwisie lpg .. Warsztat producenta zero problemow ... Ale pelny bak 3 razy w roku musial zostac wyjechany

    Wysłane z Tapatalka

  • tak prosze https://lpg-forum.pl/czy-trzeba-jezdzic-na-benzynie-co-jakis-czas-t69747.html<!-- m -->
    wieszkosc tych osob zamuje sie profesjonalnie lpg. a ty masz to na pismie co mowisz? bo np u mnie w instrukcji instalacji nie ma ze trzeba jezdzic na benzynie, a jedynie ze trzeba utrzymywac co najmniej 1/4 baku by pompa paliwa nie padla.

  • Tak mam ... W instrukcji napisane 100 km w roznych warunkach co 5000 km... Patrzac srednio 5000 km na lpg daje 500 zl oszczednosci stac mnie na to by co jakis czas na benzynie pojezdzic ... Jak dla mnie mozesz calkowicie odciac zasilanie benz... Parownik i tak wytrzyma z 50 tys ... A jak znajdziesz dobry to regeneracja wyjdzie ze 100zl ... Przedstawilem swoj punkt widzenia zamiast wizyt u gazownika wole wydac to w jazde na benzynie ... Ponad 200 tys km to mi sie sprawdza ... Pozdrawiam i bezawaryjnosci zycze ...

    Wysłane z Tapatalka