Witaj na forum Fabia Club Polska

ESP - problem po wymianie...

Temat utworzony · 2 Posty · 749 Wyświetlenia
  • Witam Wszystkich.
    Pacjent Fabia 2, 2007, silnik BTS, 1,6, 16V, 105 KM.
    Mam problem z ESP i może to jest jakaś pierdoła , ale od początku....
    Zmuszony byłem wymienić przełącznik zespolony, ten przy kierownicy odpowiedzialny za tempomat, zmianę kierunku jazdy, wycieraczki świata dł/kr, komputer. Wracając z trasy, świata długie nie chciały się wyłączyć przełącznikiem przy kierownicy (poza terenem niezabudowanym), wyjęcie bezpiecznika odłączyło światła (by nie oślepiać w mieście innych użytkowników ruchu).
    Dziś został wymieniony na nowy oryginalny ten przełącznik. Po jego wymianie, po uruchomieniu silnika, działało prawie wszystko - oprócz pierwszego położenia pracy wycieraczek (+ 4 tryby szybkości) i system ESP. Wycieraczki zaczęły działać poprawnie po jakimś czasie (gdy silniczek podał płyn do spryskiwaczy) natomiast system ESP jest ciągle wyłączony - pali się kontrolka na zegarach, ale nie pali się podświetlenie na przycisku odpowiedzialnym za jego wyłączenie czyli nie działa przycisk odpowiedzialny za pracę tego systemu na kokpicie. Bezpiecznik sprawdzony, akumulator został dołączony na kilka minut... Moduł ODB2 /ELM 372(przez Bluetooth) nie widzi błędu. Co mogę zrobić by przywrócić poprawne działanie ESP?
    Czy brak pracy ESP trzeba wykasować lub wgrać sterowniki by system zadziałał kablem serwisowym w ASO?

    Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka