Witaj na forum Fabia Club Polska

Wymiana łożyska amortyzatora wraz z poduszką

Temat utworzony · 5 Posty · 2250 Wyświetlenia
  • Witam posiadam fabie 2 kombi 1.4 benzyna z 2007r.

    Przy kręceniu kierownicą mam charakterystyczne stuki wiec zakupiłem łożyska wraz z poduszkami lemfendera i czas zabrać się do roboty.

    Proszę tych co już to robili lub mają wiedze potrzebną do wymiany tychże rzeczy o pomoc.

    Jak ktoś ma jakiś filmik dokladny lub opisalby krok po kroku co robić byłbym ogromnie wdzięczny.

    Przeszukałem internety,ale wydaje mi się,że to coś innego niż to co u mnie.

    Bardzo proszę o pomoc,nie szukam hejtu tylko chcialbym to zrobić,żeby nie zajęło mi to całego dnia. Będę bardzo wdzieczny za rady. Pozdrawiam

  • Niby temat jest łatwy, ale jest trudny.
    Jedna pół -oś jest krótsza, nie pamiętam z której strony, tej krótkiej czy długiej jest ciężko bez zdejmowania zwrotnicy.
    W F1 pół oś opierała się o wahacz a siłowe podejście może uszkodzić przegub.
    No i oczywiście kpl kluczy maszynowych, imbus do przytrzymania amorka, i ściągacze do sprężyn.
    Ja wiem z mojego doświadczenia, że drugi raz tego robić nie będę 🙂 <!-- s:) -->

    Powodzenia.

  • Dziekuje za swoja opinie, ja postanowilem,ze zrobię to sam,byc moze będę tego zalował,ale jaka satysfakcja. Narzedzia potrzebne raczej wszystkie mam.
    Bardziej martwi mnie kolejnosc wykonywanych czynnosci jakbys mogl to opisac z wlasnego doswiadczenia na pewno mi to pomoze.
    Dziekuje za poswiecony czas

  • Zobacz tu : http://forum.skodaclub.pl/viewtopic.php?p=296932#p296932<!-- m -->

    Temat jest taki sam.

  • Dzieki za link wydaje sie pomocny. Ale bardzo ciekawi mnie ten sposob przedstawiony tam z tym,zeby zrobix to bez zdejmowania kola wedlug niego to pol godzinki roboty i po sprawie a wydaje sie to byc calkiem sensowne,ale nigdy nie robilem nie wiem xzy tak sie w ogole da 😮 <!-- s:o -->