Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] 1.9sdi przerywa, szarpie, gaśnie

Temat utworzony · 2 Posty · 2468 Wyświetlenia
  • Witam.
    Jestem nowym użytkownikiem forum i dopiero co założyłem temat z przywitaniem ale bywałem tu dość często jako gość z racji tego iż posiadam Fabię i praktycznie wszystko staram się robić samemu.
    Niestety od jakiegoś czasu borykam się z problemem którego nie potrafię rozwiązać a ten robi się coraz bardziej uciążliwy...
    Znalazłem podobny temat na forum niestety założyciel nie opisał rozwiązania problemu (link do tematu: https://forum.fcp.pl/viewtopic.php?t=8417<!-- m --> )
    U mnie zaczęło się tak że przy wymianie rozrządu zdecydowałem się dołożyć klime i musiałem zmienić mocowanie pompy na takie które ma miejsce na sprężarke. Jak zakładałem pompę to troszeczkę za mocno dokręciłem wytrysk sterujący i ta biała obejmka z kabelkiem lekko pękła. Ale po złożeniu wszystkiego auto odpaliło, ustawiłem kąt wrysku no i właśnie zaczęło się to szarpanie, konkretnie od 3 biegu auto przerywa powyżej 2tyś obrotów jakby mu brakowało paliwa. Wymieniłem wtrysk sterujący, nastawnik, przewody od filtra do pompy, filtr, wyczyściłem smok w baku oraz wymieniłem elektrozawór na pompie. Nic z wymienionych wyżej rzeczy nie przyniosło rezultatu a od jakiegoś czasu gdy auto zbliża się do rezerwy to gaśnie na wolnych obrotach i bardzo ciężko odpala.
    Proszę was panowie o pomoc i jakby to czytał założyciel wyżej wymienionego tematu to proszę opisz co u Ciebie było przyczyną

  • Wymień wężyki paliwowe na przeźroczyste wtedy będziesz widział czy przypadkiem nie zapowietrza ci się układ paliwowy. Możesz tymczasowo podłączyć pompę do bańki z paliwem i zobaczyć jak samochód będzie się zachowywał przy całkowitym obejściu układu paliwowego. Do bańki z paliwem podłącz przewód paliwowy zasilający i powrotny, bez filtra paliwa oczywiście. SDI ma dużą średnicę końcówek wtrysków więc nie zablokuje go drobniutkie zanieczyszczenie.