Witaj na forum Fabia Club Polska

Wybudzający się samoczynnie alarm.

Temat utworzony · 2 Posty · 1676 Wyświetlenia
  • Witam

    Posiadam Skodę Fabie 1.2 z 2003 roku, alarm i centralny fabryczny.
    Od jakiegoś czasu mam problem, mianowicie po uzbrojeniu alarmu czy to pilotem, czy to kluczykiem w drzwiach po jakimś czasie alarm sam się włącza. Powyje kilka sekund i się wyłączy, po jakimś czasie znowu wyje. Wszystkie zamki w drzwiach sprawdzone, wiązki między drzwiami sprawdzone. Dodam jeszcze, że alarm jest fabryczny. Nawet poodpinałem kostki w drzwiach w celu sprawdzenia czy nie ma jakiegoś przebicia na kablach. Nic nie pomogło dalej się uzbraja.
    Wszedłem w moduł komfortu 46, w "fault codes-02" błędów brak.
    Gdzieś wyczytałem, że da się sprawdzić 5 ostatnich wybudzeń alarmu, jak tak to gdzie mógłbym to zrobić?
    Wersja modułu komfortu: vag: 6Q0 959 433 E; WSC 13765

    Z góry dziękuje i pozdrawiam

  • Alarm się załącza tylko w miejscu stałego parkowania, czy w każdym miejscu parkowania? Może to jakiś czynnik zewnętrzny typu chiński sterownik bramy u sąsiada? Służbowy dostawczak zaczynał mi wyć, kiedy go na pusto stawiałem pod blokiem, bo dostawał bocznego wiatru i zaczynał się bujać. Nawrzucanie gratów rozwiązywało problem.

    Sprawdź też zasilanie: napięcie akumulatora, czy klemy nie zaśniedziałe, przewody zasilające do centralki i syreny ze szczególną uwagą na łączeniach. Centralki alarmowe wykrywają spadki zasilania, a syreny mają czasem wbudowany własny akumulator i zaczynają wyć. Kiedyś w mercedesie miałem alarm clifforda z taką syreną i zaczął gnić przewód zasilający, co właśnie objawiało się takimi załączeniami wyjca.

    Sprawdź, czy Twój alarm nie wskazuje przyczyny ostatniego załączenia diodką kontrolną. U mnie w F1 jest taka diodka na grzybku zamka, na drzwiach kierowcy, ale przyznam się, że nawet nie wiem, czy to jest alarm, czy tylko diodka i czy to jest fabrycznie zamontowane. Jeszcze mi się nigdy nic nie załączyło, to nie wiem 🙂 <!-- s:) -->