Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2FL] Przednia kamera

Topic created · 7 Posts · 16472 Views
 • Cześć wszystkim.

  Mam taki problem. Nie wiem skąd przednią kamerę zasilić. W orginale było to z hamulca i ok . Nie chce aby ona mi się zapalała w każdym miejscu gdzie dłużej trzymam nogę na hamulcu.

  Mam taką myśl aby zaadoptowac przycisk z szyby ogrzewanej lub S-S i przez niego polecieć z napięciem.

  Teraz pytanie. Który z tych przycisków ma w sobie przekaźnik bistabilny lub jest włącznikiem stałym?

  Z góry dzięki za odpowiedzi, pomoc 🙂 <!-- s:) -->

 • A jaki problem nawet jesli jest zwykly dac przekaznik który to zmieni ? Pytanie jak chcesz by kamera dzialala ? Normalnie w trakcie jazdy czy jakies specjalne wymagania ?

 • Generalnie czujniki parkowania przód i kamera sie zasilana z wyłącznika hamulców. Nie chce aby na każdy światłach w mieście mi się załączała kamera z czujnikami, Chciałbym to rozwiązać tak że przed parkowanie załączam kamerę i parkuje. Na konie parkowanie ja wyłączam

 • A może zamiast dodawac osobny przelacznik mozna pomyśleć o wlaczaniu np dźwignią hamulca recznego. W zaleznosci jak jest to sterowane w sensie masa czy plus ( ale to juz kwestia dobrania odpowiedniego podlaczenia) i dodanie przekaznika ( dzialajacego do zgaszenia lub przekaznika czasowego ) puszczajacego sygnal do kamery tylko wtedy ?

  Wysłane z Tapatalka

 • troszkę dziwnie żeby przed wjazdem w miejsce parkingowe zaciągać ręczny hamulec.

 • Po dłuższym czasie problem rozwiązałem.
  Wyłączniki w F2 FL są chwilowe. Do tego można zastosować wyłącznik z szyby ogrzewanej lub Start - Stopu. Kupiłem wyłącznik od S-S . Okazało się że pomarańczowa dioda nie świeci więc kupiłem używkę przycisku od szyby ogrzewanej.
  Postanowiłem z dwóch zrobić jedno i się udało. Nowy wyłącznik działa. Do tego jest potrzebne jakieś podtrzymanie. Zastosowałem przekaźnik bistabilny czasowy. przy zakupie trzeba było podać czas podtrzymania.
  Kamere załączam kneflikiem 🙂 <!-- s:) -->

 • Świetnie, że napisałeś jak sobie z tym poradziłeś. Czasami tego brakuje, a naprawdę komuś może się przydać.

Log in to reply