Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia I Airbag

Topic created · 2 Posts · 856 Views
  • Witam wszystkich, jest to mój pierwszy posta na forum więc pozdrawiam wszystkich.

    Moja ciotka ma Fabię I i potrzebuje pomocy. Fabia była kupiona bez poduszek powietrznych, zostały wystrzelone i "sprytny"poprzedni właściciel wstawił oporniczki. Przyszedł czas na uzupełnienie poduszek, są na olx oferty po 30 - 50 zł za sztukę za airbag kierowcy i pasażera. I tu właśnie teraz jest pytanie, czy poduszki mogę się różnić od siebie?? Czy są różne wersje, czy wystarczy że będzie od Fabii I, bo nie mam nawet skąd numeru spisać bo fizycznie nie ma tych wystrzelonych. no i co ze sterownikiem?? jeśli kontorlka się od poduszek zapala a potem gaśnmie to podejrzewam że wymieniony strownik po strzale tylko same poduszki "symulowane"" ??

    Bardzo proszę o wyrozumiałość i porady.

  • Cześć.
    Więc tak . Bezpieczna jazda = nowe i oryginalne airbagi. Koszt znacznie wyższy niż te na olx. Możesz je kupić nawet w aso. Jeżeli chcesz sobie zmienić kierownicę na lepszą np multifunkcyjną to jest to dobry moment. Multi funkcyjna kierownica ma sterowanie radiem + sterowanie komputerem pokładowym. Sterowanie radiem pasuje tylko do oryginalnego radia Skoda.
    Stosownie opornika pozwala na to że sterownik nie rejestruje błędu poduszki. Wymiana sterownika może się okazać zbędna a sterownik tani nie jest.

Log in to reply