Witaj na forum Fabia Club Polska

Skoda Fabia 1FL Dołożenie elektrycznych lusterek

Temat utworzony · 2 Posty · 1563 Wyświetlenia
  • Witam,
    przeszukałem różne fora i nie napotkałem na rozwiązanie problemu z zmiana lusterek manualnych na elektryczne.
    Otóż zakupiłem wszystkie potrzebne elementy (lusterka, wiązkę, joystick, silniczki) od jednego dawcy (tak zapewnia sprzedający). Po podłączeniu do auta nic nie reaguje prócz podnoszenia i opuszczania szyb, brak podświetlenia jaki i w przyciskach od szyb tak i joysticku od lusterek. Dodam że bezpiecznik w skrzynce bezpiecznikowej jest (pozycja 11 w małych bezpiecznikach) . Sprawdziłem lusterka na krotko działają , wiązka tez sprawdziłem pod względem przewodzenia i wszystko Oki. Podczas sprawdzenia joysticka udało mi się namierzyć jedynie przewody odpowiedzialne na grzanie i za ruchy w lewo obu lusterek (czyżby uszkodzony joystick?? ) Udało mi się znaleźć schemat elektryczny z rozpiską kolorów przewodów. Poskładałem całej instalacji na stole i podpiąłem 12 V wg schematu. W ten sposób udało mi się jedynie dojść do załączenia podświetlenia przycisków w joysticku i przyciskach od szyb i na tym zakończyły się moje poszukiwania, bo reszta funkcji nie chciała działać .
    Proszę o jakąś rade co dalej i jak sprawdzić , lub namiary na kogoś na Śląsku okolice Zabrza , Gliwic , Bytomia który by mi pomógł w rozwiązaniu problemu lub podjął instalacji tych lusterek

  • Pisz do kolegi Koleś - Świętochłowice.

    tapatalk