Witaj na forum Fabia Club Polska

Tempomat samoróbka, czy da się?

Topic created · 4 Posts · 2208 Views
 • Witam, jestem nowy na forum i jest to mój drugi post (po tym jak się przywitałem 😉 ). Mam pytanie odnośnie tempomatu w moim Skodilaku, a mianowicie chciałem sam zrobić cały panel sterowania do niego. Oglądałem niedawno jakiegoś magika na yt, który robił coś takiego w lagunie 2005 rok. Opisał wszystko dokładnie, podpiął przełącznik kołyskowy i 4 guziki styczne z róznymi opornikami, po czym wpiął się w oryginalną wiązkę. Ale jak wiadomo skoda to nie Reno i nie da się tak zrobić kubek w kubek, właściwie dlatego się pytam, czy da się w ogóle tak zrobić. Głównym problemem jaki napotykałem na forach to sterownik silnika. Ja mam fabie 2001 rok z silnikiem 1.9 SDI, jest to najbiedniejsza wersja, bez centralnego zamka, szyb w prądzie i komputera pokładowego (z akcesoriów na desce mam tylko podgrzewanie tylnej szyby ;D ). Mógłby mi ktoś powiedzieć czy jest to możliwe w moim aucie, czy sterownik pozwoli? Jak tak to może jakieś instrukcje albo odnośniki do innych tematów, których nie mogłem znaleźć a jednak są 😉 <!-- s;) -->.
  Dzięki wielkie za pomoc!

 • Cześć.

  Pierwsze co (przed modem) to sprawdzasz co twój sterownik obsługuje. Jeśli tam nie ma tego co chcesz to wymieniasz sterownik na wyższy model, który obsługuje więcej.

  Jeżeli się nie mylę to tempomat występował jako ori akcesorium. Było tam rączka z wiązką elektryczną i wszystkie potrzebne rzeczy do jego montażu.

  Więc tempomat z laguny nie ma sensu, racji bytu.

  Musisz wziąć pod uwagę to że z racji słabego silnika to pod większą górę tempomat sie wyłączy bo moc silnika jest zbyt mała. Producent to określa np. w cenniku, że nie obejmuje wersji silnikowych ....... .

 • Troszkę źle mnie zrozumiałeś 🙂 Chodziło mi o to, żeby nie używać oryginalnej manetki tylko zrobić coś samemu. Coś w stylu jak facet w swojej lagunie na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=bDH0aWPpJzg<!-- m -->. Jeśli chciałbym założyć tempomat jak w oryginale to nie zakładał bym już nowego tematu bo jest tego sporo na internecie tylko trzeba poszukać (na tym forum jest o tym naprawdę dużo).
  Co do sterownika to już o tym wiem i jutro albo w poniedziałek zobaczę.
  Sprawdzałem co do silników i mojego nie wymieniali w zakładce "nie można zakładać", w dodatku nawet słabsze benzynki miały taką możliwość więc czemu nie 😉 Tempomat miałby mi służyć jedynie na autostradach i drogach tego typu bo noga jednak trochę się męczy przy takim jednostajnym utrzymywaniu obrotów. Ale głównym powodem dla montażu tego akcesorium jest chęć pomajsterkowania 😉 Zawsze robię coś przy swoim Fabianie i właśnie ostatnio naszło mnie na tempomat 😄

 • Dla mnie to co ten koleś na filmiku to partyzantka .
  Ja wiem że chce się wykazać i pokazać ale do swojego auta bym tego nie montował 🙂 <!-- s:) -->
  Manetka nie kosztuje aż tak wiele aby takie rzeczy robić . Wiązka też nie jest droga i myślę żebyś ją sobie sam wykonał w domu

Log in to reply