Witaj na forum Fabia Club Polska

Lakier : zarysowany , drobme odpryski , konserwacja itp

Topic created · 46 Posts · 9412 Views
  • Witam. Dzisiaj po umyciu zauważyłem że przód auta ma wiele odprysków aż do podkładu. Czy da się coś z tym zrobić?

  • Są do kupienia zestawy naprawcze do lakieru i takim czyś da radę

  • Jako ze ostatnio 10h spedzilem nad lakierem to podziele sie swoja opinia.
    Lakier musi byc czysty, bez piachu. Wiadomo ze jakies lepkie rzeczy zostaja chyba ze uzyje sie glinki. Dobrze okleic wszystkie czarne plastiki bo domyc je pozniej to tragedia, chociaz nowy plak (taki w butelce jak plyn do mycia okien) do mycia plastikow daje rade. Ja wyciagnalem wszystkie klamki i listwy na zderzaku. Tak jest szybciej 😉 <!-- s;) -->
    Czarna gabka do polerki do kupienia w kazdym sklepie z lakierami. Do tego porzadna pasta a nie badziewne tempo czy jakikolwiek produkt K2. Ja uzylem Farecla G6. G3 tez podobno jest dobra, ale nie mialem okazji sprawdzic. Gabke mozna wrzucic na wiertarke, wjezdzamy do garazu aby lakier byl zimny. Dobrze zaopatrzyc sie w dobra zarowe aby widziec wszystkie niedoskonalosci lakieru. Lakier musi byc delikatnie podgrzany podczas polerowania ale nie mozna robic tego na maks obrotach. Zupelne minimum tak aby tylko gabka przy oporze na lakierze zdolala sie krecic. Gabke trzeba co jakis czas zwilzac woda za pomoca chociazby butelki po plynie do okien. Delikatnie spryskac wlasnie po to aby nie przegrzac lakieru.
    Ja uzywalem tylko gabki i robilem polerke az wycieralem cala pasta. Wtedy mozna wyjechac samochodem na slonce i oplukac z pylu ktory pozostaje po pascie, zalamujac sie jednoczesnie iloscia smug na lakierze 😄
    Tu pojawia sie problem. Jezeli samochod postoi pare pod chmurka, to smugi zostana na stale. Wyglada to tragicznie... Szybko trzeba zareagowac. Ja uzylem Auto Politury Plastmala. Sonax tez robi cos podobnego, podobno bardzo dobre. Wtedy juz recznie, na sucho na suchym lakierze. Dobrze robic malymi partiami bo jak za mocno przyschnie to lapy puchna od szorowania.

    Pozniej wrzuce fote.

  • Ja dodam że wiertarka nie jest zbyt dobrym sposobem, ponieważ zostają hologramy (kółka widoczne pod słońce)

  • pisalem. smugi sa masakryczne. dlatego na to poszla autopolitura ktora wszystko usunela 😉 <!-- s;) --> po maszynie tez pozostaja czesto smugi wiec...

  • ja nie miałem na myśli smugi tylko rysy widoczne pod światło.

Log in to reply