Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Modyfikacja otwarcia klapy bagażnika

Topic created · 4 Posts · 2149 Views
 • Witam.
  Chciałem zmienić otwieranie bagażnika w mojej skodzie. Aktualnie żeby otworzyć muszę pociągnąć za dźwigienkę, a chciałem przerobić tak żeby po otwarciu drzwi z kluczyka można było otworzyć bagażnik poprzez naciśniecie klamki gdzie aktualnie znajduje się plastik służący jako uchwyt. Czy może ktoś z was już próbował coś takiego zrobić?

 • Montuje się dodatkowy siłowniczek i podpina się go do centralnego, podjedz do firmy która się zajmuje montażem dziennych cb, radia i centralnych
  Wygląda to tak [url]http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=2987[/url]

 • Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja chciałem zamontować "klamkę". Chodzi mi o to żeby wszystkie drzwi z klapa bagażnika jednocześnie się odblokowywaly i można było go otworzyć poprzez wciśnięcie guzika tak jak w nowszej fabi.

 • [quote="Jaro94"]Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja chciałem zamontować "klamkę". Chodzi mi o to żeby wszystkie drzwi z klapa bagażnika jednocześnie się odblokowywaly i można było go otworzyć poprzez wciśnięcie guzika tak jak w nowszej fabi.[/quote]
  Kolego, po tym co napisałeś to wygląda to tak: Mirvash zrozumiał Cię zgodnie z tym jak to opisałeś (ja dokładnie tak samo to zrozumiałem). Natomiast Ty nie rozumiesz co Mirvash Ci odpowiedział - albo inna możliwość: nie umiesz opisać problemu w sposób jednoznacznie zrozumiały.

  Więc jeszcze raz: otwieranie klapy bagażnika za pomocą "klamki" w klapie wymaga kilku przeróbek:

  1. kupna i montażu klamki z mikroprzełącznikiem, cena 210 zł (http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=3343<!-- m -->)
  2. wymiany zamka - z takiego który masz obecnie (http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=4138) na zamek z siłownikiem (http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=2987) - 175 zł
  3. okablowanie tego i podłączenie do centralnego zamka - jeśli go posiadasz.

  Obawiam się, że sam tego nie zrealizujesz więc musisz doliczyć koszty robocizny. Czy to się opłaca? Musisz sobie sam na to odpowiedzieć.

  Ja parę lat temu miałem odwrotny pomysł: mając w Fabii 1 sedan otwieranie z klamki chciałem dorobić "awaryjne" otwieranie klapy z linki, bo dwukrotnie w zimie złamały się przewody i do bagażnika trzeba było wchodzić od środka. Jest to zdecydowanie tańsza opcja, ale koniec końców nie zrealizowałem jej.

Log in to reply