Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] problem z czujnikami parkowania

Topic created · 3 Posts · 1814 Views
 • Witam, zmagam sie z czujnikami parkowania i nie mogę sobie z nimi poradzić.
  Problem zaczął się od tego że po prostu przestały działać, po włączeniu biegu wstecznego słychać dzwięk 2-3s ciągły i tyle. Czasami po wizycie na myjni czujniki działały, tylko przez chwilę... Zabrałem się za demontaż zderzaka tylnego i została sprawdzona cała wiązka od modułu do każdego z czujników i co sie okazało wszystko jest sprawne. Po podłączeniu do vaga pokazywało błędy praktycznie na kazdym z czujników, potem nie pokazywało wcale, a potem tylko z dwóch czujników. Zastanawiałem się co może być tego przyczyną, kupiłem nowy moduł. Teraz sytuacja wygląda tak że czujniki działają, ale tylko przez chwilę, potem jest znów ten ciągły dźwięk i cisza...
  Ktoś jest w stanie pomóc ?

 • Jedynie co możesz zrobić to wymienić same czujniki. Czujniki parkowania mogły się zabrudzić, albo utraciły swoją szczelność, mogła się do środka dostać wilgoć.

 • [quote="Mirvash"]Jedynie co możesz zrobić to wymienić same czujniki. Czujniki parkowania mogły się zabrudzić, albo utraciły swoją szczelność, mogła się do środka dostać wilgoć.[/quote]

  Tak trochę nie bardzo mi sie uśmiecha kupować 4x czujniki po ponad 50zl za sztukę, teraz walczę żeby zainstalować vag na laptopie i mam zamiar bardziej sie wgłębić w komputer, moze mi cos powie.
  Nie ma ktoś inny jakiegoś pomysłu o co tu moze chodzić?
  Za te czujniki odpowiada tylko ten moduł co jest w bagażniku i to wszystko? moze wiązka jest walnięta od modułu do przodu (nie wiem do czego ona dalej idzie)

Log in to reply