Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1]Hałas z zawieszenia

Topic created · 5 Posts · 2180 Views
 • Witajcie,

  Prośba o pomoc w diagnozie hałasów z zawieszenia. Auto przy zjazdach z leżących policjantów potrafi wydać dźwięk " szurania , chrupania " i to dość głośno. Następuje to gdy zjazd z policjanta już się kończy i auto jakby " dobija " do ziemi.
  Popularna jest usterka gumy na łączniku stabilizatora , dla testu wyciągnąłem tą gumę i całą obsmarowałem smarem - nie nie pomogło, ton dźwięku się nie zmienił, więc to chyba nie to.
  Do sprawdzenia pozostaje : łożysko mcphersona , łapa silnika , gumy / silentblocki wahaczy. W jaki sposób samodzielnie mogę przeprowadzić diagnozę tych elementów?
  Dźwięk ten tez występuje przy dynamicznej jezdzie połączonej z najechaniem na np wgłębienie w asfalcie.
  Próbowałem auto rozbujać na parkingu w celu sprawdzenia czy to może coś z amortyzatorem - jednak bez skutku.

 • Najlepiej na SKP podjechać. Oni znajdą kazdą usterkę jak mają motywację 😉 <!-- s;) -->

 • [b]Kapi[/b] nie każdą.Ja mam także czasem taki dźwięk.Auto mam po wymianie gum stabilizatorów, łączników.Dzisiaj wymiana końcówek drążków bo autko ma 150kkm i fabryka jeszcze jeździła.Amorki mam sprawne w zeszłym roku (czerwiec 2015) miałem sprawność w zakresie 69-71% co daje wynik rewelacyjny zważając na wiek.Ale w nawiązaniu te stuki, brzdęki być może pochodzą od sprężyn w McPersonie.Takie mam przeczucie.SKP nic nie wykazało wszystko ok więc póki co nie przejmuję się tym.

 • W moim temacie z F1 pokazywałem zdjęcie z rozwalonym otworem w poduszcze mcphersona. Okiem tego nie było widać, na skp powiedziałem (zmotywowalem) że jak znajdą co stuka to będzie 1/2 🙂 <!-- s:) -->
  I znaleźli...

 • Może być poduszka.Dobra droga.
  Ja jestem po wymianie końcówek i geometrii.Autko prowadzi się jak nowe 😛

Log in to reply