Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Dziwne zachowanie przepustnicy

Topic created · 2 Posts · 2287 Views
 • Witam mam dziwną przypadłość w mojej fabii I 1.2 htp z 2003 roku. Dzieje się to losowo tylko na zimnym silniku i przy temperaturach od 10 st C w dół.
  A mianowicie gdy odpalam auto ( bez problemu) to jak dodaje gaz tak do 2000-2500 obrotów i puszczam gaz to obroty spadają do około 500 obrotów, walczą jakieś 2sekundy ( ostro falują) i albo silnik wraca do 1000 obrotów (normalne bo silnik jest zimny) albo silnik gaśnie. Gdy podepnę pod komputer to (gdy jest problem bo czasem jest OK) przepustnica jest otwarta na 9,4% ale gdy wciskam delikatnie pedał gazu to przepustnica się przymyka nawet do 0% a gdy przekroczę ten punkt na pedale gazu to się otwiera na jakieś 15-19% i dalej już otwiera się jak trzeba. Po kilku minutach pracy silnika przypadłość znika.

  Co wykonałem:

  • przeczyściłem przepustnicę
  • wymieniłem pompę paliwa i sondę lambda
  • ostatnio nawet wymieniłem pedał gazu
 • Miałem podobne problemy, też myślałem, że to przepustnica i świece, dobrze, że ich nie kupiłem, bo do Fabii 1.4 MPI 44Kw są jakieś z rezystorem o czym nie wiedziałem. Na zimnym silniku też miałem falowanie, ponad 700-1500 obrotów, praca nierówna, wolna reakcja na pedał gazu. VAG pokazał problem z czujnikiem temperatury i ciśnienia oleju, oba wymienione. Póki co nie było mrozów od 2 dni i zapala super, ale podczas mrozów to tragedia była, oby po tych naprawach mróz nie powodował już takich problemów.

Log in to reply