Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia 1.9 tdi Gasnie turbo

Temat utworzony · 6 Posty · 5806 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich mam od niedawna skoda fabie 1.9 tdi 101km moj problem polega na tym ze turbo gasnie po przekroczeniu 120km/h po zgaszeniu silnika i odpaleniu spowrotem wraca do stanu pierwotnego i tak ciagle sie wylacza czasami 130 km/h po podlaczeniu do kompa wykazuje blad przeladownia mechanik jest bezradny wyczyscil turbo rozruszal kierowniczki wymienilismy drugi zawor n75 to wszystko na nic turbo caly czas sie wylacza juz mnie to przerasta moze ktos ma jakis pomysl bo mechanikowi sie skonczyly i mam go odebrac juz od niego oczywiscie olej wymieniony i juz nie wiem co mam zobic prosze o pomoc z gory dziekuje

  • [quote="zabijakaswdn21"]Witam wszystkich mam od niedawna skoda fabie 1.9 tdi 101km moj problem polega na tym ze turbo gasnie po przekroczeniu 120km/h po zgaszeniu silnika i odpaleniu spowrotem wraca do stanu pierwotnego i tak ciagle sie wylacza czasami 130 km/h po podlaczeniu do kompa wykazuje blad przeladownia mechanik jest bezradny wyczyscil turbo rozruszal kierowniczki wymienilismy drugi zawor n75 to wszystko na nic turbo caly czas sie wylacza juz mnie to przerasta moze ktos ma jakis pomysl bo mechanikowi sie skonczyly i mam go odebrac juz od niego oczywiscie olej wymieniony i juz nie wiem co mam zobic prosze o pomoc z gory dziekuje[/quote]
    Auto wchodzi w tryb awaryjny wpisz sobie w google notlauf i będziesz miał dużo opisów. Podstawa to podłączenie do kompa i zrobienie logów dynamicznych. Może się okazać że coś z układem podciśnienia jest nie bardzo np sparciały przewód. Przyczyna może być banalna.

  • czytalem na internecie ale nie moglem znalezc nic ciekawego ale gdy wchodzi w tryb awaryjny zadna kontrolka mi sie nie zapala na kompie no i tak samo jest z recznym hamulcem wgl nie zapala sie zadna kontrolka od recznego jak zaciagne go czy to normalne w tych modelach czy tylko moj ma tak??

  • Bez podpięcia pod kompa i zrobienia logów dynamicznych na 11 kanale to można wróżyć z kuli.

  • skoro masz problem na desce to można domniemać, że ktoś tam dłubał i łopatologicznie odłączył niektóre kontrolki żeby np. sprzedać autko bez problemu - podłączasz na krótko do tych co gasną i gra gitara. Co do turbo to może się zawieszać geometria, ale to gdybanie. Trzeba by było zrobić logi dynamiczne i wtedy powinno być widać co się dzieje z turbo. Może być tak, że przeładowuje i komp automatycznie odcina ładowanie. Warto też podmienić czujnik doładowania.

  • ja miałem podobny problem za który winowajcą okazał sie czujnik na intercoolerze. Robiłem wszystko łopatki, zawory itp, aż wreszcie pojechałem do dobrego elektronika. 3h i auto jeździ aż miło już 3 rok.

    Pozdrawiam