Witaj na forum Fabia Club Polska

Płyn chłodzący

Topic created · 8 Posts · 5231 Views
 • Witam szanowne grono, mam takie pytanko do kolegów otóż wymieniłem płyn chłodniczy w silniku bky 1.4 16v 55kw w sposób następujący: odkręciłem korek od zbiorniczka wyrównawczego, odkręciłem zaworek spustowy przy chłodnicy i trochę się zdziwiłem, bo zleciało okolo 2,5litra płynu trochę wydaje mi się mało. Proszę o waszą opinie jaki błąd popełniłem :mur: <!-- s:mur: --> wąż przy chłodnicy też ściągnąłem ale nic więcej nie chciało zlecieć. Pozdrawiam.

 • zawsze coś zostanie w układzie, ale to nie problem.

 • Dzięki za odpowiedź ale moje pytanie było kierowane do osób którzy już wymieniali płyn i w jaki sposób to prawidłowo się robi.Chcę wiedzieć dlaczego w układ wchodzi 6l płynu według danych tech.samochodu a mi weszło połowa z tego wiem że nie wszystko zleci ale wydaje mi się że mi dużo zostało dlatego proszę o odpowiedź kolegów którzy już samodzielnie wymieniali płyn w silniku oznaczenie BKY 1.4 16V 75KM. Pozdrawiam.

 • [quote="peter58"]...proszę o odpowiedź kolegów którzy już samodzielnie wymieniali płyn w silniku...[/quote]

  Uwierz mi lepiej nie mogłeś trafić jak na kolegę [b]Kapi[/b].
  Przed spuszczeniem ile miałeś w zbiorniczku?Nie możliwe abyś miał 40% tego co powinno być.
  Część płynu zostaje w nagrzewnicy.Do zera go nie "wyciągniesz".

 • Ja zawsze rozgrzewam silnik, żeby pracował na dużym obiegu i wtedy elegancko prawie wszystko schodzi, może jakaś drobna ilość zostanie, ale niezauważalna przy prawie 6 litrach.

 • Witam kolegów na forum otóż rozwiązałem swoje wątpliwości odnośnie wymiany płynu chłodzącego a konkretnie o ilości jakiej mi zleciało z układu tzn. około 3l .Pomógł mi filmik YouTube jest pokazane cały proces wymiany rozrządu w silniku BKY skoda fabia 1.4 16v i było pokazane jak gościu zaczął od spuszczania płynu z układu i właśnie też zeszło tyle co mnie odkręcając zaworek przy chłodnicy. Dopiero jak zaczął demontować pompę to bardzo dużo płynu jeszcze zeszło - wniosek to jednak bardzo dużo jeszcze płynu zostaje w bloku silnika nagrzewnicy itd przynajmniej w tym silniku jak wspominałem BKY może w innym jest inaczej. Dlatego nie wiem jaką metodą koledzy z forum wymianę robili skoro im zeszło 6l chyba metodą odsysania. Proszę o wypowiedź w tej kwestii pozdrawiam.

 • [quote="peter58"]Witam kolegów na forum otóż rozwiązałem swoje wątpliwości odnośnie wymiany płynu chłodzącego a konkretnie o ilości jakiej mi zleciało z układu tzn. około 3l .Pomógł mi filmik YouTube jest pokazane cały proces wymiany rozrządu w silniku BKY skoda fabia 1.4 16v .[/quote]

  A mozesz sie podzielic linkiem do filmiku?

 • [quote="emmjot"][quote="peter58"]Witam kolegów na forum otóż rozwiązałem swoje wątpliwości odnośnie wymiany płynu chłodzącego a konkretnie o ilości jakiej mi zleciało z układu tzn. około 3l .Pomógł mi filmik YouTube jest pokazane cały proces wymiany rozrządu w silniku BKY skoda fabia 1.4 16v .[/quote]

  A mozesz sie podzielic linkiem do filmiku?[/quote]
  Proszę.Jest co prawda w języku niemieckim ale jest bardzo czytelny po obejrzeniu można dużo wywnioskować.Pozdrawiam.
  https://www.youtube.com/watch?v=9ZDVZKrnTME<!-- m -->
  https://www.youtube.com/watch?v=Pm1vpx7UzTA

Log in to reply