Witaj na forum Fabia Club Polska

Osłona pod silnik

Topic created · 4 Posts · 2375 Views
 • Nie znalazłem tu podobnego tematu a planuje nabyć nową osłonę pod silnik i moje pytanie jaką polecacie bo zastanawiam się nad trzema, a mianowicie:

  1. http://allegro.pl/oslona-silnika-skoda-fabia-i-ii-roomster-praktik-i4890040986.html<!-- m -->

  2. http://allegro.pl/oslona-silnika-skoda-fabia-i-ii-roomster-praktik-i4925516681.html
   (ta jest do diesel'a ale podobno pasuje)

  3. http://allegro.pl/oslona-silnika-aluminiowa-alu-skoda-fabia-i-ii-99-i4923145680.html
   (ta jest aluminiowa i czy ktoś miał z czymś takim kontakt i czy polecacie)

 • Witam.
  Jeśli masz benzyne to musisz mieć do benzyny.

 • A jak lubisz kombinować to tu masz linka
  http://fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=25&t=18413<!-- m -->
  jak zamontować osłonę od Diesla (2) w benzynie.

  A ta ostatnia to chyba do podjeżdżania autem firmowym pod wysokie krawężniki

 • Kolego [b]buth11[/b]

  Ja powiem Ci tak. Mam dwie benzynowe Fabie i do obydwu założyłem duże osłony - takie jak do diesla. Wspomniane zostało, że do benzyny musi być osłona do benzyny (czyli mała) - ja się z tym nie zgodzę.

  W obydwu fabiszonach osłony te sprawują się bardzo dobrze, z silnikiem nic się nie dzieje - bo i co ma się dziać? Przegrzać się? Nic z tych rzeczy. Natomiast powód montażu fabrycznie "małych" (mocno wykrojonych) osłon do silników benzynowych jest bardzo prozaiczny - producent chce przyoszczędzić na czym tylko się da. Tym sposobem benzynowe Fabie nie mają pełnych osłon u dołu i wygłuszenia pod pokrywą silnika (poza pewnymi wyjątkami).

  Dwa powody, dla których warto dać dużą osłonę:
  [b]1)[/b] osłaniasz silnik przez niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych szczególnie zimą, wydłużasz żywotność miski olejowej i innych podzespołów, które skorodują znacznie szybciej wskutek traktowania ich wodą, solą, błotem itd
  [b]2)[/b] utrudniasz w ten sposób dostęp do komory silnika dla gryzoni... Wiadomo, że całkiem przez tym problemem się nie zabezpieczysz, ale zawsze co jest zupełnie coś innego niż z tą małą osłonką.

  Odnośnie oferty polecam Ci tą osłonę: [url]http://allegro.pl/oslona-pod-silnik-cordoba-fox-fabia-i-ii-1-2-polo-i5008549931.html[/url]. Jest to plastik bardzo wysokiej jakości - uważam, że absolutnie w niczym nie odbiega ona jakością od oryginału. Sprzedawca twierdzi, że te osłony produkowane są przez tą samą firmę, która robi osłony na pierwszy montaż i zapewne tak w istocie rzeczy jest. Kupiłem u niego w sumie trzy takie osłony (dwie dla siebie i jedną dla kogoś) i sprawują się bardzo dobrze. Wiele tanich z zamienników dostępnych na Allegro wykonanych jest z kiepskiego, bo bardzo twardego tworzywa, które pęknie Ci gdy stukniesz tą osłoną o coś wystającego na drodze (krawężnik, studzienka etc). Ta osłona jest natomiast bardzo elastyczna - zupełnie tak samo jak ten "mały" fabryczny oryginał.

  Montaż jest banalny: musisz włożyć trzy spinki w przednią belkę i osłonę przykręcasz blachowkrętami, takimi samymi jak w pozostałych miejscach. Roboty jest na parę minut, można to zrobić bez kanału - oczywiście nie zimą 😄 <!-- s:D --> Spinki i blachowkręty można kupić u tego samego gościa co ma osłonę, albo wziąć z ASO (koszt: grosze).

Log in to reply