Witaj na forum Fabia Club Polska

Oswietlenie bagaznika

Temat utworzony · 8 Posty · 3749 Wyświetlenia
  • Nigdy nie czekalem az tyle czasu by sprawdzic czy gasnie lampka czy nie. 🙂 <!-- s:) -->
    W sumie to nawet nie mam po co czekac. co za roznica czy bedzie swiecilo 30 czy np 35 min??

  • Przy zamkniętej klapie nie powinno się plaić tak przynajmniejk mi się wydaje.
    Ja mam podobny problem tylko w drugą stronę nie chce się zapalić jak mam otwartą klapę i raz się włącza a innym razem nie.
    Dlatego mam pytanie czy ktoś wie gdzie tam jest krańcowka w klapie czy przy zamku.
    Może jakieś luźnie połączenie albo krańcówka nie odbija czy co?

  • swiatelko powinno gasnac po zamknieciu klapy. Widocznie nie domkneliscie klapy i dlatego sie swiecilo. No chyba ze cos z krancowka jest nie tak. Ale gdzie ona jest to nie wiem

  • Zygus napisał:
    "Widocznie nie domkneliscie klapy i dlatego sie swiecilo."
    Ale mi nie świeci gdy klapa jest otwarta.

  • ja teraz jezdzilem pare dni ze zlozona kanapa tylnia wiec powiem ci jak jest u mnie.
    Swiatelko zapala sie po otwarciu bagaznika i tylko wtedy. Jak tylko zamkne bagaznik swiatelko gasnie. Ostatnio przejechalem ok 10km z otwarta klapa (musialem przewiesc cos wiekszego i nie moglem zamknac klapy) i swiatelko swiecilo przez caly czas. Nie wiem ile czasu minelo, ale raczej mniej niz 30 min.

  • Podsumumy:
    1.Mikrowyłącznik jest w zamku w klapie
    2. światło się włącza przy otwarciu klapy
    3. Gaśnie po jej zamknięciu (natychmiast)
    4. Jeżel klapa jest otwarta to po czasie X też samoczynnie gaśnie dla ochrony akumulatora (podobnież oświetlenie kabiny - też zgaśnie przy otwartych drzwiach jeśli odpowiednio długo zaczekać.)

    W przypadku bagażnika zapłon chyba nie ma nic do rzeczy, w przypadku kabiny ma znaczenie czy jest włączony czy nie.
    czas X dla bagażnika nie jest mi znany - kiedyś mierzyłem dla kabiny ale już nie pamiętam :zabawa: <!-- s:zabawa: -->

  • Uważam, że masz uszkodzony mikrowyłącznik w zamku klapy.

  • Umiejscowienie wyłącznika krańcowego w zamku klapy część nr 10