Witaj na forum Fabia Club Polska

Doktorowe inne 4 kółka

Temat utworzony · 72 Posty · 29576 Wyświetlenia
  • Jaka średnica?17", 18"?
    Ja założyłem wczoraj letnie, ale bojł się bo jeszcze ma śnieg spaść jak słyszałem 😞 <!-- s:( -->

  • Ja od zeszłego czwartku jeżdżę na letnich "kapciach". Opony mają profil 45 zamiast sugerowanego 50 i był problem ze zjechaniem z podnośnika 😛 Musieli podkładać deski pod koła bo zawisłem na dobre 😉 <!-- s;) -->

  • ja kupiłem 17" 8J żeby jeździć normalnie. Gumy i felgi wszystkie 4 takie same (co nie jest oczywiste w BMW) - gumy TOYO 225/45. Już wiem, że śmiało z tyłu mogły by być szersze żeby lepiej sobie radziły, ale jak się pilnuje to wszystko ok no i z koleinami nie ma takich problemów 😉 <!-- s;) -->

  • No to jezdzimy na takich samych oponach patrzac na rozmiar bo jesli chodzi o producenta mam Uniroyal. Fabryczni byly zakladane 235/45

  • U mnie z tyłu powinno/mogło (wg producenta) być 8,5 cala, a guma 255 profil chyba 30.

  • Jutro wymiana wszystkich filtrów i olej 😉 , a w przyszłym tygodniu fabcia dostanie też komplecik i nowy rozrząd z pompą wody 😉 <!-- s;) -->

  • Dawno nic się nie działo w temacie 😉 Po za wymianą oleju i filtrów to na reszcie spalił się jeden ring i była okazja założyć białe ledy. Wygląda dużo lepiej niż na seryjnych 😉 <!-- s;) -->

  • Po sprzedaniu Fabki przyszedł czas na kolejny dresowóz tym razem dla [color=#FF40BF]Doktorowej[/color] 😉 <!-- s;) -->
    Tym razem padło na silniczek benzynowy, ale jest "oj tam oj tam" 😉
    Więc pokolei:
    BMW 135i E82 coupe, rok produkcji 2011, czyli seria 1, silnik 3.0 turbo benzyna, nadwozie coupe, jak to w tej wersji pełen Mpakiet.
    Na razie seryjne 306 KM i 400Nm 😉 szkrzynia manualna, hamulce: *przód 6cio tłoczkowe - tarcza nacinana i nawiercana wielkości sporego talerza 😉 *tylne - wystarczające 😉
    Z racji specyfiki wersji z wyposażeniem jest powiedzmy wystarczająco ze względu na walkę o jak najmniej kilogramów.
    Na razie autko bez modów, ale pewnie na wiosnę wpadnie małe co nieco (oczywiście mechanika nie wygląd).

  • A foty gdzie ?
    Bez - to się nie liczy [emoji14]

    tapatalk

  • Zanim zacznę coś pisać - wiem że to nie forum wiadomej marki, ale tu jest po prostu lepiej na naszym, wśród swoich 😉 <!-- s;) -->
    Tak więc: zaczyna się powoli droga ku "dobrej zmianie" co do sprawności jedynki 😉 Na razie trwają powolne prace (pogoda do d.... ) doprowadzając mechanikę do punktu pozwalającego na godne podnoszenie osiagów. Pierwsze wypadło oczywiście wszystkie filtry, oliwa, klocki tył + czujnik, zmiana opon na zimowe, czyszczenie elektrozaworów vanos, gumaki do środka. Jutro czyszczenie zaworów i kanałów ssących, a później poszukiwanie felg i oczekiwanie na wiosnę żeby ruszyć dalej.

  • Pogody coraz lepsze to zaczyna się zabawa 😉 <!-- s;) --> jedynka przygotowana do dłubaniny. Jakiś czas temu dostała obiecane kółka i całą podstawową resztę. Teraz nareszcie przyszedł czas na konkrety. Na początek downpipe:
    [url=https://naforum.zapodaj.net/10f9f903a589.jpg.html][img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/10f9f903a589.jpg[/img][/url]
    Niedługo większy IC i strojenie (na razie przy seryjnym turbo i pompie)