Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Przerywanie auta podczas przyspieszania i nierówna prac

Topic created · 2 Posts · 576 Views
 • Dzisiejszym pacjentem jest Fabia I 1.4 16V 2006r. z silnikiem 1.4 16V BKY z LPG Stag. Mam z nią następujący problem. Podczas przyspieszania auto zaczyna przerywać - ujmować i dodawać sobie gazu (na benzynie). Na biegu jałowym faluje. Byłem dzisiaj u gazownika sprawdzeniu instalacji gazowej i wszystko ok. Odpiął mi sondę lambdę i auto zaczęło normalnie jeździć tylko wyskoczył check engine na liczniku. Zalecił mi adaptację przepustnicy. Wykonałem ją VCDS-em na rozgrzanym silniku na 060 kanale, wyskoczyło, że adaptacja OK. Niestety, ale to nie pomogło.

  Zrobiłem dwa print screeny - na biegu jałowym i przy obrotach 2652/minute.

  [img]http://images66.fotosik.pl/141/5455cdd017962eb2gen.jpg[/img]

  [img]http://images66.fotosik.pl/141/7b4a313e3a3328ddgen.jpg[/img]

  Co jeszcze sprawdzić? Co może być przyczyną tej usterki?

 • "odpiął lambdę, auto zaczęło normalnie jeździć, zalecił czyszczenie przepustnicy"
  😄 <!-- s:D -->

  Najpierw zrób porządek z chodzeniem samochodu na benzynie. Sprawdź odczyty z lambdy. Grupa 1 pole 3 sugeruje, że odczyt z lambdy jest nieprawidłowy. Sprawdź, jak się zachowuje napięcie na lambdzie. Może być tak, że lambda się zabrudziła, przez co daje fałszywe wyniki (za bogata mieszanka wg. lambdy, więcej tlenu, faktycznie mieszanka robi się zbyt uboga i szarpie).
  Możesz spróbować wykręcić lambdę i psiknąć zmywaczem technicznym (może pomóc, ale nie musi.). Możesz też przeciągnąć auto na wysokich obrotach - może syf się sam wypali. W ostateczności zostaje wymiana lambdy.
  Jak na benzynie będzie Ci dobrze auto chodziło, to dopiero wtedy bierz się za gaz.
  Zakładam, że na gazie auto chodzi ok? Jak zrobisz porządek z lambda, to zapewne na benzynie będzie ok, a na gazie będzie szarpał. Trzeba będzie zrobić ponowną kalibrację instalacji.

Log in to reply