Witaj na forum Fabia Club Polska

Olej w układzie chłodzenia

Temat utworzony · 4 Posty · 861 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich.
    mam takie pytanie czy ktoś z was czyścił chłodnice z oleju.dodam że była wymieniona uszczelka pod głowicą. czy płukać samą wodą czy użyć np. tego środka Prestone Super Radiator Flush. I ile się mieści płynu chłodzącego 1.4 MPI/68 KM

  • Zadzam dziwne ale podstawowe pytanie głowica była planowana?Wiesz fachowcy w warsztatach róźnie mówią.Mi kiedyś jeden powiedział że nie trzeba planować :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • tak była widziałem przed montażem, zresztą ten mechanik robił mi wcześniej w fordzie uszczelkę więc mam zaufanie. kupiłem przed wymianą nowy zbiorniczek wyrównawczy i zabrudził się strasznie w ciągu 2 dni, po wymianie uszczelki wymyłem go i zbiera się w nim niewiele ale mnie to wkurza. tak jak by wypłukiwało resztki z chłodnicy.

  • Musisz zrobić parę płukań układu chłodzącego aż ten syf wyjdzie . Moim zdaniem ten mechanik ci spartaczył wymianę uszczelki bo powinien wszystko rozebrać wymyć z syfu płynowo-olejowego i założyć i zalać nowym płynem. Widać że poszedł na łatwiznę .