Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Radio Skoda Symphony - nie wysuwa się płyta CD

Topic created · 3 Posts · 12395 Views
 • Mam następujący problem z tym radiem: po naciśnięciu przycisku wyjmowania płyty wyświetla się napis "eject" ale nic się nie dzieje. Przy włączeniu radia normalnie słychać było rzeźbienie silniczka od CD, teraz nic takiego nie słychać. Dodam, że samą płytę CD która utknęła w napędzie da się odtwarzać bez żadnych problemów.

  Wcześniej również kilkakrotnie miałem ten problem i o dziwo pomogło obstukanie deski rozdzielczej wokół radia. Potem płyta wysuwała się w miarę normalnie - tzn. nie za każdym razem, kilka razy zdarzyło jej się wysunąć do połowy, tak że nie dało się jej wyjąć i odtwarzacz po kilku sekundach wciągał płytę z powrotem. Teraz numer z obstukiwaniem już nie daje żadnego efektu a walić pięścią w deskę nie mam zamiaru :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> .

  Z tego co widzę nie jest to odosobniony przypadek bo kilka osób wcześniej na bliźniaczych forach również się z nim borykało. Czy ktoś tutaj miał taką przypadłość i sobie z nią poradził? Czy w środku się wysunęła jakaś tasiemka, trzeba poprawić jakiś zimny lut czy TTTM :dobani: ? Do serwisu nie bardzo mi się uśmiecha z tym jechać bo pewnie skasują mnie na więcej niż takie radio jest teraz warte. Ewentualnie jakiś serwis RTV/AGD?

 • Udało mi się rozwiązać ten problem, napiszę co i jak, może komuś się jeszcze przyda.

  Wymontowałem radio. Samo resetowanie (odłączanie zasilania) nie pomagało tak jak niektórzy sugerowali na innych forach. Radio ma już 10 lat więc miałem dwa typy, albo mechanizm się zabrudził i coś go blokuje albo w gorszym wariancie padł silniczek od wysuwania płyty.

  Aby dostać się do modułu napędu cd który chciałem rozkręcić należy zdjąć górną półkę z radia. Nie jest ona przykręcona żadnymi śrubkami, trzeba rozerwać plombę gwarancyjną, delikatnie podważyć pokrywę wkrętakiem z tyłu i zdjąć z wyczuciem. Moduł CD jest przykręcony czterema śrubami torx T9, po ich odkręceniu możemy wysunąć moduł cd, aby go całkowicie wyjąć trzeba wysunąć czerwoną wtyczkę pod modułem.

  Do czyszczenia przyda się sprężone powietrze, benzyna ekstrakcyjna do ewentualnego przemywania styków, szpatułki do uszu nawilżone ekstrakcyjną do trudniej dostępnych miejsc i dodatkowo ja użyłem wykałaczki do zebrania brudu z szyn po których płyta cd wchodzi/wychodzi z napędu.

  Po złożeniu wszystkiego okazało się, że napęd ożył i póki co działa 🙂 <!-- s:) -->

 • Temat zamykam.

Log in to reply