Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1]Oświetlenie - czy refektory sa poprawnie zamontowane?

Topic created · 3 Posts · 753 Views
 • Witam wszystkich.

  Oczywiście jestem u Was na forum, bo kupiłem Fabia I 1.4 16V, 101km i gdzieś trzeba znaleźć miejsce fachowych porad 🙂

  Ale do rzeczy.
  [b][u]Sprawa dotyczy świateł mijania - ustawienia reflektorów przednich[/u][/b].
  Na przeglądzie gostek powiedział, że reflektory, które mam są nieoryginalne i nie ma możliwości ich wyregulowania (mechanicznego), ponieważ lampy nie działają na "manipulację imbusami z tyłu reflektora". Diagnosta pytał mnie czy nie migają mi z przeciwka. Wczoraj jechałem nią po raz pierwszy wieczorem i rzeczywiście, 90% kierowców jadących z przeciwka miga, bo chyba wydaje im się, że jadę na drogowych
  Pokrętło od elektrycznej regulacji mam obecnie ustawione na 3, ponieważ w innym wypadku raziłbym samoloty na niebie :-).

  Pytanie dotyczy tego jak sprawdzić, czy reflektory są poprawnie zamontowane, nie wiem dlaczego mogły być wymieniane (jeśli były). Ten diagnosta mówił, że wydaje mu się, ze ktoś sobie chciał zrobić ksenony i grzebał. Dla mnie to dziwne, bo auto jest z Niemiec, a tam raczej nikt by się w takie gówienka nie bawił.

  Czytałem na forum nieco o tym, że w takich wypadkach mówicie o konieczności sprawdzenia prawidłowego montażu żarówek. Zerknę dzisiaj na to, ale coś mi się wydaje, że to wina reflektorów.

  Zatem ponawiam pytanie: czy jest jakiś sposób na to, by sprawdzić czy reflektory są poprawnie osadzone w "oczodołach". Jak sprawdzić dlaczego te imbusy nie pozwalają na zmianę położenia reflektorów?

  ps. a tak na marginesie, dlaczego podczas załączonych świateł mijania świeca się 2 żarówki w każdym z reflektorów?

 • wykręć reflektor.. wtedy zobaczysz czy jest on dobrze osadzony w swoim miejscu, bo może być źle zamontowany, i wtedy zobacz też dlaczego odbłyśnik nie reaguje na regulację, może coś jest uszkodzone..

  [quote="borubar"]ps. a tak na marginesie, dlaczego podczas załączonych świateł mijania świeca się 2 żarówki w każdym z reflektorów?[/quote]
  zanim włączysz światła mijania zapalają się postojówki (w5w, taka mała).. i wtedy świecą dwie żarówki w reflektorze 😉 <!-- s;) -->

 • Dzięuję za zainteresowanie. Wczoraj podszedłem, wziąłem imbus i jeden ruch wystarczył, żeby lampy zmieniły położenie. Dzisiaj jadę do SKP, zj**** kogo trzeba i zażądam zwrotu za przegląd, bo skoro oni twierdzą, że tych lamp nie da się ustawić, to ja muszę zmienić SKP.

Log in to reply