Witaj na forum Fabia Club Polska

Skrzypienie kierownicy - pomocy

Topic created · 7 Posts · 790 Views
 • Witam wszystkim. Może wy wiecie co to może być. Zaczęło się od regeneracji maglownicy i jej ponownym założeniu. Ciągle skrzypi, piszczy kierownica przy skręcaniu. Kolumna od kierownicy do podłogi była już z psikana smarami i nic. Wymieniłem nawet taśmę poduszki powietrznej bo mechanik mówił że na 90% to to, ale dalej to samo. Już nie wiem czego szukać. Dźwięk strasznie wkurza. Pomóżcie.

 • Możliwości są dwie:

  1. Skrzypią Ci plastiki w środku lub jakieś elementy kolumny kierowniczej, ale we wnętrzu.
  2. Skrzypi Ci coś przy maglownicy (lub nawet sama ona) i jest to poza wnętrzem auta.

  Poproś kogoś z dobrym słuchem, żeby się schylił w okolice przedniej osi, a Ty pokręć kierownicą i zobacz, skąd dochodzą dźwięki. Piski i skrzypienia mają niestety to do siebie, że czasami wydają się dochodzić kompletnie z innego miejsca.

 • O jakich plastikach dokładnie mówisz? Co do dźwięku to ostatnio nasłuchiwałem z mechanikiem i wszystko wskazuje na coś w kabinie. Tylko co 😞 <!-- s:( -->

 • Ja miałem w poprzednim samochodzie takie coś, że przy mocno nagrzanym wnętrzu skrzypiała mi podstawa kierownicy o obudowę jej kolumny. Takie spasowanie materiałów było, że przy skręcaniu kierownica ocierała o obudowę kolumny w jednym miejscu i delikatnie piszczało lub skrzypiało. To właśnie miałem na myśli...

 • Jak rozwiązałeś ten problem?

 • Nie przeszkadzało mi to jakoś strasznie i do momentu sprzedaży tak zostało 🙂 <!-- s:) -->. Inna sprawa, że auto było nastoletnie, więc jeśli Ty masz młodsze, to może Ci to przeszkadzać.

  Spróbuj jeszcze może z mechanikiem rozkręcić obudowę kolumny kierownicy i zobaczyć, czy rzeczywiście nic tam nie obciera.

 • Moje autko jest z 2001 wiec ma swoje lata. Zacznę od ściągnięcia plastików tych z obudowy, a jak to nie pomoże to wtedy będę szukał głębiej. Dzięki za pomoc.

Log in to reply