Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia 1 tuleje tylne wahaczy, ocena montażu FEUVERT Warszawa

Topic created · 4 Posts · 1414 Views
 • Mam już dość tego warsztatu. pierepały są od samego początku, mieli mi założyć lemfordera z dwoma podporami, założyli mi inne z jedną podporą (chyba oryginał), wymienili mi bez mojej wiedzy żarówkę w świetle za którą chcieli zainkasować 25pln- nie zapłaciłem za nią. Dziś chciałem zobaczyć jak wygląda robota którą zrobili (okazało się właśnie, że mam jedną podporę) i jedna tuleja zamontowana tak, żę podpory gumowe z jednej strony wahacza znajdują się prostopadle to podłoża natomiast z drugiej strony tuleja zamontowana jest jakby pod kątem 45stopni do podłoża. W załączniku zdjęcia. Szukam informacji w sieci, informacji o tych znacznikach, żeby dowiedzieć się czy faktycznie tuleja jest źle zamontowana i pojechać do nich z jakimś papierkiem, że ta konkrtna tuleja jest źle zamontowana...... Czuję, że to była OSTATNIA wizyta w tej sieci i zmienię warsztat na jakiś "mniejszy" w którym ludzie znają się na rzeczy.

  [img]http://img541.imageshack.us/img541/7127/62627582.jpg[/img]

  [img]http://img689.imageshack.us/img689/595/13179980.jpg[/img]

  [img]http://img593.imageshack.us/img593/2112/t23l.jpg[/img]

  Jeśli jest jakaś instrukcja do tego montażu? nie wiem jak ten temat ugryć, zadzwonić po prostu i zapytać dlaczego zamontowali taką część a nie inną?

 • tutaj masz instrukcje montaż dla czteroramiennej. Dla takiej jak Ty masz postaram się znależć i tu umieścić , chyba że ktoś inny to zrobi wcześniej.

  Znalazłem; http://www.febi.com/uploads/media/febi_info_CAR_Seat_Skoda_VW_control_arm_mount_d_02.pdf
  Twoje tuleje są żle zamontowane. Skończą swoją żywotność bardzo szybko .Moim zdaniem powinieneś reklamować usługę. Przeczytaj jeszcze to http://www.febi.com/uploads/media/febi_Exakt_90089_Querlenklager_PL_062012.pdf i zwróć uwagę że w tych tulejach ,,wzmocnionych'' może nie być już znaczników i należy je wcisnąć tak jak na obrazku który zamieściłem na wstępie.

 • Dokładnie, ja znalazłem serwisówke hayensa (swoją drogą kozacka0 jest wszystko-niestety po angielsku) i zajrzałem pod samochód i znalazłem znaczniki. O ile strona pasażera jest ok, to po stronie kierowcy jest około 1cm przesunięty znacznik ...... zareklamuję tak samo jak rodzaj części o który prosiłem i było ustalone.

 • Jutro jadę na poprawę montażu, niestety tuleje zamontowali lemfordera i nie będę mógł się wykłócić choć powinienem bo chciałem tą z krzyżem a nie prostą ale okazuje się, że lemforder tez był w dwóch rodzajach. No mniejsza o to drugi raz zrobię sobie sam.

  W załączniku wklejam znaczniki bo nigdzie nie mogłem w sieci ich znaleźć a właśnie udało mi się przypadkiem wejść na stronę gdzie jest montaż w zależności od rodzaju czy zwykła czy wzmocniona :

  http://217.73.188.181/trex/img.aspx?pdf=MDAzNTAwMzUwMDFfTUgwNTQ5Ng%3D%3D<!-- m -->

Log in to reply