Witaj na forum Fabia Club Polska

SKRZYNIA AUTOMATYCZNA DSG

Temat utworzony · 7 Posty · 2895 Wyświetlenia
  • Witam ,mam prośbę do urzytkowników skrzyń DSG o opinie czy kupic takie autko z automatem czy odradzacie i jaka jest awaryjnośc koszty ewentualnej naprawy serwisowania itp.itd.czekam na opinie .Pozdrawiam.

  • Witam, odradzić nie odradzę jest to w miare fajny automacik. Z tym ze jak coś walnie do koszty są dość wysokie, jeśli chcesz to sie dowiem więcej na temat :?: <!-- s:?: -->

  • Ja tylko dwa razy w życiu jechałem automatem więc trudno mi się wypowiedzieć nie zagłębiałem się nigdy w temat, ale Łukasz ma rację ewentualne koszty są holendarne.

  • A DSG były wogóle montowane w Fabii??Myślałem że skoda montuje je tylko w Octawii2 2,0tdi.

  • Montowane chyba nie byly, ale moze bede w nowej fabii

  • Jeśli chodzi o DSG, to mniemam że wiesz jak to działa :?: <!-- s:?: --> Ale może w kwestii przypomnienia. Kiedy jedziemy na jakimś biegu (tak tak skrzynia automatyczna też ma biegi) to bieg następny jest już jak by przygotowany wcześniej, żeby zmniejszyć czas pomiędzy zmianą biegów. Można ustawić ją także w tryb taki jak tiptronic. I teraz najważniejsze z trwałością jest średnio, póki co. Naprawa tego jest też dość kosztowna, ale ogólnie bardzo fajny i wygodny bajer. Trwałość w dużej mierze zależy od użytkownika, tak jak napędy Haldexa, czy turbiny.
    W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą 🙂

  • Dokładnie to jest tak że skrzynia ma 2 wałki jeden do biegów parzystych drugi do nieparzystych i dwa sprzęgła.Praktycznie dwie skrzynie w jednej obudowie.