Witaj na forum Fabia Club Polska

Pytanie o rozrząd i ogolnie o moja fabkę ;)

Temat utworzony · 5 Posty · 1035 Wyświetlenia
  • Witam 😉 stałem się posiadaczem Fabii Mk1 😉 silnik 1.4 i własnie tu mam pytanie klapie widnieje logo 16v oryginalne a w dowodzie i na naklejce mam 50kw mocy czyli 68 koników 😉 a z tego co wiem to 16v miały więcej 😉 i pytanie brzmi czy to możliwe? drugie pytanie to czy moj silnik jest na łancuchu rozrządu czy na pasku 😉 <!-- s;) -->

  • Sprawa przedstawia się tak, zostałeś prawdopodobnie oszukany przez sprzedającego, podobne sytuacje spotkałem się w dieslu 1.9 TDI lub SDI.
    Zawsze trzeba się sugerować naklejką identyfikacyjną na podłodze bagażnika i dowodem rej. jeśli nie jesteś w stanie rozpoznać patrząc na silnik.
    16V miały moc 75KM i 101KM i były na pasku rozrządu.
    Wersje MPI czyli 60KM i 68KM były na łańcuchu.

  • Czyżby przeszczep klapy po dzwonie? byłoby to chyba najprostsze rozwiązanie.

  • Dzwon raczej nie 😉 auto dobrze sprawdzone 😉 ogolnie kupiłem je od goscia który lubi zabawki w aucie dlatego ma zestaw glośno mowiący i czujniki parkowania dołożone i jakieś takie srebrne listwy na progach z napisem Fabia i taka sama jest na klapie bagażnika przy progu. Jeszcze jedno jaki Gaz polecacie? Generacje i firme? bo mało to ona pali 😉 ok 8 😉 <!-- s;) --> a mam jeszcze Forda Focusa w dieslu i pali mi ok 6 w zimie ;d to troche boli ;d

  • LPG od II generacji w górę w zależności od zasobności portfela.

    P.S. Popraw profil z 1.4 16V na 1.4 MPI.