Witaj na forum Fabia Club Polska

Pokrowce na przednie fotele - jak zrobić otwór na AIRBAG?

Temat utworzony · 6 Posty · 2601 Wyświetlenia
  • Hej,
    Przy zakupie Fabii dostałem pokrowce na fotele.
    Postanowiłem je założyć i okazało się że w pokrowcach na oparcia nie ma otworów na Airbag.
    Przerabiał już ktoś pokrowce w taki sposób żeby dopasować pod Airbag?
    Jaki otwór trzeba wyciąć?
    Czy wystaczy wyciąć otwór taki jak jest naszywka? Może ktoś widział wystrzelona boczną poduszke i wie z którego miejsca dokładnie wyskakuje.

    P.S.
    Tylna kanapa już w pokrowcach i doly od przednich foteli też.

  • Pokrowce powinieneś zwrócić i zakupić takie przystosowane do airbagów w przednich fotelach sekret tkwi w słabszych szwach. Otwory coś dają w przypadku niektórych Opli w których poduszki przednich foteli są ukryte pod plastikowymi osłonami w przypadku VAG-a nie ma wokól czego zrobić otworu bo co z tego ze zrobisz dziure wokół napisu jak ktoś sie zacznie wiercić przesunie pokrowiec i już dziura będzie w innym miejscu.
    Pokrowiec powinien być podobnie skonstruowany do obicia czyli pokrycie pełne ale przy poduszce osłabione szwy

  • [quote="mati190"]Pokrowce powinieneś zwrócić i zakupić takie przystosowane do airbagów[/quote]
    Pokrowce dostałem przy zakupie auta (używanego) nie ma takiej opcji zeby je zwrocic.

  • To moim zdaniem jeśli nie sa dostosowane do poduszek to jedyna opcja kupić nowe niestety
    Owszem można zostać przy tych które są tylko w razie gdyby poduszki zadzialaly nie da sie przewidzieć co sie stanie

  • WItam.
    [b]Emmjot[/b] Ja na twoim miejscu bym się zapytał w szwalni pokrowców czy by mi za drobną opłatą tego nie przerobili. Wiem że w Żorach na bank szyją pokrowce, ale jeszcze też szyją gdzieś w będzinie czy czeladzi lub w gliwice - bojków. Jeżeli chodzi o szycie na miarę pokrowców to wychodzi drogo.

    Jest też możliwość te co masz sprzedać i kupić takie do airbagu. Ja za moje z airbagiem dałem na giełdzie chyba 110 zł ale nie jestem pewien w 100%. Ale na pewno nie więcej jak 150 zł

    Jak coś to w niedziele jest zawsze giełda w gliwicach

  • [quote="mati190"]To moim zdaniem jeśli nie sa dostosowane do poduszek to jedyna opcja kupić nowe niestety
    Owszem można zostać przy tych które są tylko w razie gdyby poduszki zadzialaly nie da sie przewidzieć co sie stanie[/quote]

    Do fotela z air bagami pokrowce muszą mieć specjalne „kruche” szwy. Są one wykonane ze specjalnego materiału jakby żyłki, która w momencie wybuchy rozsypuje się i uwalnia poduszkę.

    Widziałem test zderzeniowy pokrowca bez poduszek na fotelu z poduszkami. Wybuchając poduszka wypełniła przestrzeń pomiędzy fotelem a pokrowcem tak pechowo, że złamała kark manekinowi.
    Pokazywali to na szkoleniu produktowym w szwedzkiej firmie która takie pokrowce szyje.

    Odradzam kombinatorykę stosowaną tu naprawdę nie ma żartów.

    Pozdrawiam