Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Uszczelnianie tylnych drzwi

Temat utworzony · 199 Posty · 159999 Wyświetlenia
  • [quote="manixo"]O, dzięki wielkie, super sprawa. Lecę do sklepu po niezbędne materiały i biorę się za uszczelnianie puki jeszcze nie pada 😄 <!-- s:D -->[/quote]
    Koniecznie! 😉 Tylko pamiętaj o jednym, by kupić coś co będzie neutralne dla lakieru, czyli raczej nie silikon.

  • a czemu ma byc neutralne dla lakeru przeciez to wewnatrz drzwi jest?

  • [quote="Bartek.Gliwice"]Witam . Może ktoś odnowić poradnik pod względem zdjęć ?Bo czeka mnie na dniach walka z tapicerką i uszczelnianiem.[/quote]
    Witaj [b]Bartek.Gliwice[/b]. Mam dla Ciebie pewną propozycję: poczytaj historię tego wątku, a wszystko będziesz wiedział. A jeśli potrzebujesz zobaczyć dokładnie co i jak, wrzuć w YT hasło "fabia door leak", a znajdziesz tuzin filmów na ten temat. Wszystkiego się dowiesz się z nich ze szczegółami - i to w wersji ruchomej 😉 <!-- s;) -->

  • Siema. Zrobiłem jak na filmiku na you tube i według poradnika. drzwi uszczelnione ( uszczelniał je pracownik ASO skoda/audi/ VW - mój kolega bo temat mówił że zna. Ale dalej szyby parują. Mimo tego że w aucie wożę 3 kilo pochłaniaczy wilgoci w małych torebkach, gazety pod dywanikami. gazety i pochłaniacze są wszędzie gdzie się da po prostu. Same parujące szyby mi już nawet nie przeszkadzają- głównie chodzi o to że nie chce do cholery jasnej 😄 skrobać szyb od środka ( zdarzało się dość często) . Odpływy drożne . Jakieś pomysły jeszcze bo ja już siły nie mam 😞 <!-- s:( -->

  • Filtr kabinowy czysty ?
    W podszybiu lubią liście się zbierać - czysto ?
    Masz jeszcze troje pozostałych drzwi - tam się nie leje ?
    Wnęka bagaznika - zaslepki są na miejscu ?
    Wnęka bagażnika - tam są na tylnej ścianie odpowietrzniki takie żaluzje - są sprawne ?

    Na razie innych pomysłów brak.
    Jest jeszcze jedno miejsce przy słupku A - ale to byś musiał przy rączce otwierania maski sprawdzić czy tapicerka jest mokra. Od strony pasażera też.

    tapatalk

  • Odgrzeje temat.
    Przymierzam sie do wymiany mikrostykow w drzwiach przednich jak i tylnych .
    Rozumie ze po zrobieniu przy montatzu musze zlozyc zalozyc ta blahe na mase uszczelniajaca .

    Teraz pytanie czy uszczelniac cala blache dookola czy tylko od polowy ? Czy jak uszczelnie cala to nie bedzie za szczelnie ?
    I drugie pytanie ... zeby nie bylo problemu z ponownym rozbieraniem po wyschnieciu to czy mozna zastosowac uszczelke gumowa typu D lub moze lepiej E...
    Takie jak do uszczelnienia drzwi okien samoprzylepna.
    Przylepilbym ja w miejsce starej uszczelki i docisnal blacha nitujac blache. Co o tym myslicie ???

  • Blachę masz nitowaną czy na śrubach ?
    Możesz uszczelnić od połowy. Uszczelki nie zawsze się sprawdzają. Kwestia przekroju.
    Ja robiłem na silikonie sanitarnym by za bardzo octem nie waliło.
    Po zrobieniu już do tematu nie wracałem.

    tapatalk

  • [quote="kapi"]Blachę masz nitowaną czy na śrubach ?
    Możesz uszczelnić od połowy. Uszczelki nie zawsze się sprawdzają. Kwestia przekroju.
    Ja robiłem na silikonie sanitarnym by za bardzo octem nie waliło.
    Po zrobieniu już do tematu nie wracałem.

    tapatalk[/quote]

    Nie wiem czy sruby czy nity bo jeszcze sie za to nie bralem. Bede to robil w przyszlym tyg.
    To chyba kupie w takim razie mase klejaco-uszczelniajaca Boll-a. Chuba najlepsza opcja.

  • I kup spinki do tapicerki - lubią pękać.

    tapatalk

  • Ile tych spinek jest w przednich i tylnych drzwiach bo bede oba robil.tylko te do tapicerki czy jeszcze jakies ... Z kolkami czy cos. Mam wszystkie 4 drzwi elektryczńe ale to chyba bez znaczenia.

  • Z tego co pamiętam to po 6 w każdych drzwiach.

  • oj tak z tymi spinkami to racja

  • Czy ktoś by mógł polecić jakiś uszczelniacz? Jeżeli nie silikon to może uszczelniacz dekarski?

  • Silikon jest ok. Na początku nieco wali octem ale swoje zadanie spełnia.
    Chyba sanitarny jest łagodniejszy dla nosa.

  • No ok. To spróbuję silikonem bo wyżej tam pisali ze silikon nie za bardzo bo w reakcje z metalem wchodzi więc wolałem się upewnić 🙂 <!-- s:) --> dzięki za odpowiedź

  • ja polecam boll masa uszczelniajaco klejaca

  • Również uszczelniałem Boll'em jak kolega wyżej. Zabieg przeprowadzony w lutym i do tej pory zero przecieków. Wcześniej już na myjce było widać mokrą tapicerkę a teraz luxia

  • Podepne sie do tematu, boje stoje takze przed usczelnieniem tylnych drzwi. Tapicerke sciagnalem, blacha jest u mnie nitowana, wiec nie chce jej sciagac. Czy wyciagac czesc tej uszczelki, ktora wystaje za krawedz blach i wciskac w powstala szczeline masy uszczelniajacej, czy poprostu tak jak jest kitowac wszystko od zewnatrz.?

  • Ja żadnej uszczelki nie wyciągałem. Obkleiłem łączenie blachy z drzwiami Bollem, poczekałem aż wyschnie i puki co po ponad pół roku nie widać żadnych przecieków. Nie ma się czego bać, jak kupisz spinki do tapicerki to roboty masz praktycznie na pół godziny z browarem w przerwie