Witaj na forum Fabia Club Polska

Swiatla cofania

Topic created · 38 Posts · 15542 Views
  • Mam lipe ostatnio bo padly swiatla cofania.
    Poki co mozna wylkuczyc zarowki i bezpieczniki.
    Co moze byc przyczyna? Kable raczej nie sa przerwane. Tak sobie mysle, ze moze przy wrzucaniu wstecznego jest jakis wlacznik zepsuty. Tylko jak on wyglada i jak to sprawdzic? Ma ktos jakis pomysl? A moze cos innego nawalilo?

  • Włącznik jest wkręcany w skrzynie.Może wtyczka wypadła albo ktoś niechcący odłączył.

  • oki to dzisiaj albo jutro pogrzebie przy tym i obadam czy tam jest wszyskto ok. Ktos raczej nie mogl odlaczyc 😛 bo juz nie jezdze do zadnych ASO bandy zlodzieji, decydentow ... hahahah 😜 (cytat Cygana jakby ktos nie wiedzial 😛 <!-- s:P -->)

  • rozebralem, ogladalem i zadnej kostki nie znalazlem 😕 <!-- s:/ -->

    Moze ktos wrzucic jakies foto gdzie to sie znajduje?

  • Czujnik musi być na skrzyni, luknij z dołu muszą na nim być dwa kable zasilające.
    Jak będę fabką w garażu to cyknę fotkę, ale to za parę dni.

  • tak jak MirekS pisze do skrzyni wlazi wtyczka jak ja znajdziesz to najlpiej drucik wsadzic do niej i wtedy spr czy wsteczne swieca jak tak tzn ze czujnik cofania zrabany 😉 <!-- s;) -->

  • no no czaje, ale obadalem tak z gory przez szpare od mieszka i nie widzialem zadnej wiazki kabli, no jedynie do zaroweczki w popielniczce.

    To jest pociagniete pod wykladzina? czy jakos w obudowie skrzyni jest puszczone?

  • Nie pamiętam jak to jest ciągane, ale musi być z dołu.

  • hehe w koncu dorwalem kanal u kumpla i obadalem sprawe. Byl to czujnik - 38zl 😕 ale juz jest wszystko ok. Jakby ktos szukal tego czujnika, to jest od przedniej (frontowej) strony w skrzyniki biegow. (dojscie z zewn auta, pod autem - poczatkowo szukalem w srodku i nie znalazlem 😛 <!-- s:P -->)

  • Dzis zauwazylem ze nie swieca mi wsteczne swiatla. Bylby to dziwny zbieg okolicznosci gdyby sie dwie zarowki przepalil w tym samym czasie. Jeszcze ich nie sprawdzalem bo ciemno, a i tak nie mam zapasowych.
    wiecie moze czy jest jakis bezpiecznik odpowiadajacy za wsteczne swiatla, albo czy cos innego poza zarowkami moglo sie zepsuc. Inne swiatla swieca (postojowe, stop, kierunki) takze nie wiem sam.

  • Może bezpiecznik, możliwe, że wsteczne są na innym niż pozostałe ?

  • [quote="Zygus"]czy jest jakis bezpiecznik odpowiadajacy za wsteczne swiatla[/quote]
    nr 13

    [quote="Zygus"]albo czy cos innego poza zarowkami moglo sie zepsuc[/quote]
    czujnik w skrzyni biegów

  • [quote="kros"][quote="Zygus"]albo czy cos innego poza zarowkami moglo sie zepsuc[/quote]
    czujnik w skrzyni biegów[/quote]

    Jeśli bezpiecznik będzie ok, zanim ruszysz czujnik sprawdź czy nie masz poluzowanej lub zsuniętej wtyczki na nim.

  • niestety bezpieczniki i zarowki sa ok. Zapewne jest to wina tego czujnika, jeszcze go nie sprawdzalem, moze wieczorem zerkne czy nie jest tam nic odlaczone. A jak nie to czeka mnie wymiana.

    Ale minusa powinienem sobie wstawic bo przyznam sie szczerze ze nie uzylem wczesniej szukajki 😛 <!-- s:P --> a byl identyczny temat Hildka. U niego czujnik nawalil, koszt 38zl wiec nie wiele.
    Mirku jak by cos to czy moglibysmy sie umowic u ciebie w garazu na wymiane, bo ja nie mam dojscia do kanalu. Dzis podniose auto na lewarku i zobacze czy nic tam nie jest poluzowane, ale skad by mialo byc. takze pewnie bede musial go wymienic. Sprawa nie jest pilna, do weekendu spokojnie poczekam.

  • Spoko może jutro się umówimy, kiedy dasz radę :?: <!-- s:?: -->

  • w sumie to jutro jestem wolny od 11. Bede musial tylko kupic ten czujnik. Wie ktos jak sie on fachowo nazywa??

  • Jest to czujnik światła wstecznego, to umówmy się na 13.30 pod garażem, jakby się coś zmieniło to się odezwę na komórę.

  • Kurde jednak nie dam rady jutro, bo siostra bierze auto. Rano do ciebie zadzwonie bo nie wiem czy odczytasz ta wiadomosc.

  • Spoko przeczytałem, w takim razie dopiero po niedzieli w poniedziałek, bo cały weekend mam dyżur.

  • Dobra panowie wracamy do tematu 🙂 <!-- s:) -->

    [b]Łukasz [/b]w poniedziałek niestety nie dam rady z tym czujnikiem, wpdła mi delegacja, musimy to trochę odsunąć.

Log in to reply