Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Głuche stuki z przodu samochodu

Topic created · 4 Posts · 677 Views
  • Witam. W mojej Fabii 2 przebieg 30000 km słychać głuche stuki na dużych nierównościach, na przejeździe kolejowym itp. oraz jak np odpalam silnik to jest taki stuk i jak puszczam sprzęgło. Dziś złapałem za łączniki stabilizatora i one tak lekko chodzą na boki czy one mają być prawidłowo na sztywno ? Czy je można tak lekko ruszać ręką?
    Sprawdziłem zawieszenie w stacji diagnostycznej i wszystko jest ok zero luzu, poduszki silnika też sprawdzali i niby też ok.
    Ale cały czas się coś kolebie pod silnikiem, może trzeba coś przesmarować?, może te poduszki są wadliwe?

  • Skoro możesz łatwo ręką ruszyć łącznik to ma on już dużo luzu i też już będzie stukał, w moim przypadku takie odgłosy wydawała na nierównościach zerwana tylnia tuleja wahacza

  • Łączniki są ok według fachowców. Coś się kolebie pod silnikiem zwłaszcza z lewej strony słyszę. Fachowcy się przejadą po równej trasie i nic nie słyszą, a to słychać jak się jedzie powoli na nierównościach. Strasznie to drażni co to może być? Tak jakby drewniany klocek się turlał.

  • ja kolego mam podobna sytuacje wprawdzie w fabi 1 ale z tym samym silnikiem co ty. Poczytalem troche tego forum i innych i na 70% obstawiam poduszke silnika. Zawieszenie mam sportowe wiec duzo twardsze ale sprawdzone i wszystko jest ok. Dzwiek takiego stukotu pojawia mi sie na wypokłych nierównościach ipowolnej jezdzie, prawie zawsze występuje podczas jazdy po kostce brukowej 🙂 przy gaszeniu i odpalaniu silnika wiec dlatego obstawiam ktoras poduszke

Log in to reply