Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Błąd 17978, rozładowany aku ? POmocy

Temat utworzony · 2 Posty · 1304 Wyświetlenia
  • Witam!
    Przez 2 tygodnie nie jeździłam autem, stało nieruszane na parkingu. Dziś poszedłem zobaczyć co i jak i oto co mnie spotkało. Samochód otworzył się bez problemu - jak zwykle ochoczo zamrugał i wydał dzwięk alarmu, centralny otworzył wszystkie drzwi jak trzeba. Po przekręceniu kluczyka i próbie odpalenia, gasną wszystkie kontrolki, przygasa wyświetlacz zegara i licznika, a na początku (zanim go nie wyłączyłem) próbie odpalenia towarzyszył dzwięk alarmu?!po przekreceniu kluczyka z powrotem w pozycje 0, ale bez wyjmowania kluczyka, z okolic gniazda OBD slychac rytmiczne cykanie, zupełnie jak tykanie wskazówek zegara, wariuje tez centralny zamek - zamyka się i otwiera. Ledwo udało mi się zamknąc auto, inaczej pewnie spałbym dziś w wozie. Podłączyłem vag, zeby sprawdzić ewentualne błedy, wyskoczył błąd 17909 i 17978. O ile pierwszy mnie jakos mocno nie przerazil - juz kiedys sie pojawil, zostal wykasowany, wszystko w zasadzie jest w porzadku poza tym ze sie znowu pojawil, o tyle zastanawia mnie drugi blad. Podejrzewam, a wrecz moge byc pewien, że po dwutygodniowym postoju rozładował się akumulator, stąd nieodpalenie, przygasanie liczników itp. Natomiast czy "wariowanie" centralnego i kłopoty z zamknięciem to też może być konsekwencja zbyt małego prądu, czy raczej to jakiś błąd modułu niezwiązany z rozłądowanym akumulatorem? Dopiero jutro będę miał możliwość podłączenia prostownika i podładowania aku, tymczasem proszę o pomoc, informację bo naprawdę mega sie dziś zmartwiłem tym co się dzieje z autem.
    Z góry dzięki!!
    POzdrawiam!

  • Wszystkie objawy wskazują na rozładowany akumulator. Po naładowaniu go powinny zniknąć.