Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wyciek

Topic created · 5 Posts · 658 Views
  • Witam.
    Wczoraj zobaczyłem pod samochodem plamę od strony kierowcy mniej więcej na wysokości kratki przy halogenach, ale że była w miejscu zderzaka to pomyślałem że to nie moja. Dziś jednak zerknąłem pod maskę i zobaczyłem to co na fotce. Płynu chłodzącego na razie nie ubywa tzn w zauważalnych przez jeden dzień ilościach. Pomóżcie zidentyfikować usterkę i napiszcie czy mam się bardzo bać. ( np kosztów naprawy)

    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d302beb5e06f6632][img]http://images37.fotosik.pl/1375/d302beb5e06f6632m.jpg[/img][/url]

  • Nie wiem czy już z tym zrobiłeś bo upłynęło 2 tyg. w każdym razie miałem identyczną sytuację w poprzedniej fabii. Po wykręceniu termokontaktu w celu wymiany podkładki okazało się, że wykręciłem go wraz z gwintem, auto unieruchomione miałem na 4 dni nim załatwiłem i wymieniłem całą chłodnicę.

  • tzn był tak zardzewiały gwint, że ukręcił sie pierścień z gwintem w chłodnicy?

  • Tak nakrętka wew. się ukręciła, a raczej gwint z jej wnętrza wykręciłem wraz z termokontaktem i potem już nie miałem jak go wkręcić z nową podkładką.

  • Siemka. Sorki że nie odpisałem. Sprawa załatwiona. Trzeba było tylko uszczelnić połączenie czujnika z chłodnicą. Znajomy mechanik wykręcił czujnik i uszczelnił jakimś silikonem czy czymś takim w kolorze czarnym. Tak przy okazji zrobił to samo z miską olejową bo już mocno się pociła. Też wkleił ją na to coś czarne. Wszystko gra nic nigdzie nie cieknie.

Log in to reply