Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Mikrostyki w zamku - temat zbiorczy

Topic created · 6 Posts · 1678 Views
 • Witam.

  Poczytałem trochę forum na temat problemów z mikrostykiem w zamku Skody Fabii. Skłaniam sie do zastosowania najprostszej metody a mianowicie dostawię krańcówkę w słupku. Ktoś pisał o odłączeniu kostek umieszczonych w gumie pomiędzy drzwiami a słupkiem, wyszukaniu kostki brązowej i przecięciu przewodu tak aby do niego podpiąć nasz nowy wyłacznik. Mam pytanie w mojej brązowej kostce są aż 4 przewody: w parach występuje brązowy z białym i brązowy z biało-niebisekim. Czy któryś z tych mam przeciąć czy raczej szukać w innej kostce. Poproszę o wskazówki.

 • Witam. Jaki rocznik masz tej FABI ? Może to mieć znaczenie,żeby nie podać Tobie złych informacji. Pozdrawiam.

 • Fabia I sedan 2007 1.2 12V

 • _reg5

 • Chciałbym ponowić prośbę o wskazanie przewodu w kostce pomiędzy drzwiami a słupkiem mogącego posłużyć do podpięcia niezależnej "krańcówki".

  [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 17-05-2011, 08:15[/i] ][/size]
  Pozwoliłem sobie sam odpowiedzieć na zgłoszony problem. W moim przypadku kabel odpowiedzialny za mikrostyk w zamku i przechodzący do słupka ma kolor brązowy.
  Nie chcąc ingerować w blachę zrezygnowałem z wiercenia pod "krancówkę". Zastosowałem kontaktron z trzema końcówkami plus magnes. Magnes umieszczony w tapicerce drzwi a kontaktron pod pokrywą bezpieczników. Teraz gdy drzwi są zamknięte magnes rozwiera styki a gdy są otwarte obieg się zamyka i pojawia się upragniona masa. Trzeba pamiętać, że kontaktron reaguje na magnes w zakresie do 18 mm.

  ps.
  w moim przypadku całkowity koszt to: kontaktron 3 zł, magnes znaleziony w garażu plus 25 minut roboty

 • Witam.
  Standardowo w F1 zaklinował się tylni lewy zamek. Czytając Wasze posty gdzie prawie wszyscy obstawiają mikrostyki kupiłem na znanym serwisie aukcyjnym niedrogo (50 z przesyłką)używany zamek kompletny podobno wersja z centralnym. Nie mam za wiele czasu na zabawę więc rozebrałem ów nowo kupiony zamek z ciekawości czy mikrostyki są ok. Wszystko wskazuje na to że jest dobrze, ale porównując mój zamek z tym ze zdjęcia pożyczonego z innego forum zauważyłem że nie mam tych dwóch mikrostyków po lewj stronie obok tego kółeczka, natomiast w środku zamiast jednego jak na fotce mam dwa.Pytanie od czego sa te dwa górne mikrostyki?.Aha moja Fabia ma centralny zamek w zamku oryginalnie i jeszcze jak ktoś napisal ''błogosławione" podwójne ryglowanie. Prosze o pomoc. :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 07-09-2011, 07:40[/i] ][/size]
  Zamek wymieniony-temat zamkníęty.

Log in to reply