Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Skoda Fabia 1, 2001r, ksenon świeci na żółto

Topic created · 4 Posts · 1383 Views
 • Witam, posiadam samochód Skoda Fabia 1 2001r i mam następujący problem. Mam założone żarówki ksenonowe wraz z przetwornicami. Niestety jedna żarówka daje żółte światło zamiast białego, przekładałem przetwornice jak również wymieniłem żarówkę na nową lecz problem pozostaje. Moje pytanie brzmi, od czego to zależy ? z góry dziękuję za odpowiedź

  [i][color=#008000]03.08.2011 - dodano prefix. [/color][b][color=#008000]sid[/color][/b][/i]

 • na pewno ta nowa żarówka była dobra? Ksenon ma to do siebie, że jak się kończy to się robi żółty więc ja bym stawiał na żarówkę.

 • _reg5

 • [quote="Pietruszka2001"]
  [...]
  Mam założone żarówki ksenonowe wraz z przetwornicami. Niestety jedna żarówka daje żółte światło zamiast białego, przekładałem przetwornice jak również wymieniłem żarówkę na nową lecz problem pozostaje. Moje pytanie brzmi, od czego to zależy ? [...] [/quote]

  Jeśli palnik (żarnik) jest nowy, a przede wszystkim oryginalny (Philips lub Osram) i ma barwę 4200K, to na początku zawsze będzie świecił lekko na żółto, po czym po ok. 100h pracy zacznie świecić na biało (jest to tzw. colorshift). Niektóre modele nie mają colorshiftu i do końca swej żywotności świecą tą samą barwą. Palnik z colorshiftem na początku świeci na lekko żółto, później biało, a jak zaczynają przechodzić w barwę niebieską, później fioletową oznacza to, że ich koniec jest już bliski.
  Odpowiadając na Twoje pytanie: palnik świecący na żółto jest palnikiem nowym, natomiast ten co świeci na biało lub nawet niebiesko jest palnikiem, który już trochę poświecił.
  Pozdrawiam

Log in to reply