Witaj na forum Fabia Club Polska

Ciekawostka . . .

Temat utworzony · 7 Posty · 3281 Wyświetlenia
  • To bardzo ciekawe, czytalem duzo opini ze te oslony nic nie daja.
    A auto nagrzewa sie szybciej, niz bez oslony??

    Jaki masz silnik, bo spalanie cos duze ci wychodzi. Za 80zl ok200km zrobic, to wychodzi spalanie na poziomie 10l przy cenie Pb 3.75 (tak mi wyszlo z obliczen)
    Teraz po zalozeniu oslony spalanie spadlo do poziomu ok 8l. To i tak duzo zwazajac ze te 100km to pewnie w trasie.
    Zawsze auto ci tak duzo palilo??

  • zgadza sie stary silnik 1,4 60KM 8V potrafi do 11 litrów w zime łyknąc miałem taki w cordobie 2001
    także uważam ze w zime 10 litrów w fabi łyknie

  • [quote="marek_wisniewski"]Jakież było moje zdziwienie gdy po założeniu osłony zacząłem płacić ok. 60 pln. To nie jest przypadek, tą trasę pokonuję od ok. 10 miesięcy.

    Wiem..., wiem..., napiszecie, że termostat sam powinien regulować tem. silnika itp., ale to co napisałem powyżej to fakt.
    [/quote]

    Taka osłona zda egzamin ale tylko przy uszkodzonym termostacie, a z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że tak właśnie jest.

  • [quote="marek-wisniewski"]Może znasz jakiś sposób na sprawdzenie termoststu [/quote]

    Tutaj masz wszystko 😉 :
    http://fcl.pl/forum/viewtopic.php?t=1040<!-- m -->

  • hahaha Marek nie spojzal na ceny paliwa - moze jaka obizka cen byla 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="Hildek"]hahaha Marek nie spojzal na ceny paliwa - moze jaka obizka cen byla 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    Marek pisal swojego posta w lutym 😛

  • [quote="Swaka"]O to fatala macie, ja mam Fabie 1,2 56 koni i sprawuje sie świetnie, wszyscy mówią że brak jej mocy dla mnie jest the best ostatnio tata z pod świateł z audi sie ścigał i jak zaj.... to dym z pod kół, więc czego chcieć więcej może to nie jest wyścigówka ale w mieście spisuje się świetnie a do tego przy leciutkim głaszczeniu pedało gazu po mieści pali międzi 5-6 litrów jak sie dociśnie to i 7-8 spali.Pozdro[/quote]

    Powiem tak, za mało jeździłeś autkami o większej mocy 🙂 <!-- s:) -->