Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Brak możliwości dokręcenia śruby prowadnic foteli

Topic created · 6 Posts · 2271 Views
 • Witam,

  Wykręcałem fotele i mam problem z dokręceniem jedna ze śrub trzymającej prowadnice foteli do podłogi. Niestety jest to fotel kierowcy, przez co cała konstrukcja się lekko gibie.

  Śruba niestety wchodzi pod skosem i nie bardzo się daje dokręcić.
  Jakieś pomysły ?

  Pozdrawiam
  Marcin

 • Gwintownik przegwintować właściwie i spróbować dokręcić z czuciem śrubę bo nie będzie miała wytrzymałości dobrej śruby z uwagi na już uszkodzony i przegwintowany gwint.

 • fabrycznie śruby są powleczone klejem , jak chcesz je wymienić to kup ORI w ASO.
  pod fotelem są profile zamknięte i jeśli coś jest nie tak, to pozostaje ci osadzenie nowej "nitonakrętki".
  sprobuj też jak radzi kolega [b]andrzejk26[/b] ale najpierw sprawdz skok gwintu, gdyż nie jestem pewien czy tam są normalne czy drobnozwojowe śruby :???: <!-- s:???: -->

 • Śruby są normalne, ale wystarczy lekkie przesunięcie prowadnicy fotela względem otworu w podłodze i śruba wchodzi pod skosem. Mam ten sam problem u siebie, jak się kiedyś zmotywuje, zrobię najprostszy patent na świecie - między podłogę, a prowadnicę dam podkładkę. Fotel na szczęście mi się nie kiwa.
  Przy odkręcaniu trzeba robić to dosyć delikatnie, ponieważ śruby mają łby na gwiazdki 12-kątne, można te śruby dzięki temu dokręcić większym momentem, ale za to bardzo łatwo ukręcić taki łeb.

 • Witam,

  Odkręciłem jeszcze raz cały fotel.
  Przy wkręcaniu zacząłem od feralnej śruby (używałem dwunastotokątnego klucza - trzeba to robić z wyczuciem).
  Fotele rzeczywiście się przesuwają i łatwo jest wkręcić śrubę pod kątem - jak się to zrobi za mocno - można zerwać/uszkodzić gwint.

  Pozdrawiam
  Marcin

 • miałem ten sam problem,

  innym rozwiązanie może być skrócenie śruby

Log in to reply